grudnia 01, 2021

Kulturalny Kalendarz Adwentowy

Kochani, Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Są one czasem radosnym, kiedy powinniśmy dzielić się z bliskimi tym, co najwspanialsze. Dlaczego więc nie dzielić się kulturą? 


Kilka dni temu w mojej głowie pojawił się pomysł na Kulturalny kalendarz adwentowy, który możemy tworzyć wspólnie! Podzielmy się z innymi tym, co lubimy. Pokażmy rzeczy, które są wartościowe, ale nie zawsze popularne w social mediach. Ale zaglądajmy też do pozostałych uczestników akcji. Wyjdźmy z bańki, w której żyjemy. Odkryjmy ciekawe teksty kultury, o których wcześniej nie słyszeliśmy! 

Zasady:

  • Codziennie (bądź też tak często, na ile pozwalają wam obowiązki) na  story, w poście na Instagramie, na Facebooku, blogu czy TikToku publikujemy jeden "test kultury", który jest dla nas z jakiegoś powodu ważny bądź wartościowy. 
  • Jako "tekst kultury" rozumiemy: książkę, film, komiks, serial, obraz, przedstawienie teatralne, piosenkę... po prostu wszystko, co wam przyjdzie do głowy, a jest związane z kulturą!


Zapraszam was serdecznie do udziału w akcji! Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy coś niezwykłego; solidną, przedświąteczną, być może inspirującą dawkę kultury, która umili wam oczekiwanie na zbliżające się święta. 

Na moim Facebooku oraz Instagramie znajdziecie grafiki, które możecie wykorzystać podczas publikacji treści, więc zachęcam was, by tam zajrzeć! W komentarzach za to dajcie mi znać, co sądzicie o tej akcji i czy weźmiecie w niej udział.

PS. Na blogu pojawi się post, w którym znajdziecie spis wszystkich "tekstów kultury", o których wam wspomnę w ramach Kulturalnego Kalendarza Adwentowego ;) 

Wspaniałego grudnia!
Patrycja 'Pyciaaa'


9 komentarzy:

Copyright © Chwila kultury , Blogger