kwietnia 26, 2021

Podsumowanie recenzenckie #1 Czyli gdzie możecie szukać recenzji, których tutaj nie ma!

Drodzy Chwilowicze,

przychodzę dziś z fragmentami moich recenzji, które w ostatnim czasie pojawiły się na portalu Sztukater oraz Popbookownik. Chciałabym podzielić się z Wami opiniami na temat publikacji, które miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie. Często są to książki niesamowicie wartościowe, znajdzie się jednak tytuł, przed którym powinniście uciekać jak najdalej. Poniżej znajdziecie fragmenty recenzji wraz z odnośnikiem do całości. Dajcie znać w komentarzach, czy któryś z tych tytułów zaciekawił was! A może już udało wam się przeczytać coś z poniższej listy?

PS. Co powiecie na dyskusje (spoilerowe!) dotyczące poniższych pozycji? Jeśli chcielibyście popisać/ poczytać o jakimś tytule, dajcie znać o którym!


Kopciuszek i szklany sufit

Popbookownik

„Pomysł i punkt widzenia przedstawione w Kopciuszku i szklanym suficie, a także problemy poruszane w utworze są ciekawe i niezwykle ważne. Mogłyby złożyć się na naprawdę intrygującą pozycję, zabrakło jednak osób, będących w stanie nadać utworom odpowiedni kształt. Zamiast zabawnej, wartościowej i wprowadzającej niekonwencjonalny tok myślenia publikacji, czytelnik otrzymuje absurdalną, irytującą książkę, której lektura nie jest w stanie sprawić mu większej przyjemności”.

Ja, ocalona

Popbookownik 

Powstanie utworu Ja, ocalona budzi różnego rodzaju emocje. Wielu może mieć obawy, co do słuszności postanowienia kontynuowania tej serii, jednakże już pierwsze strony rozwiewają wszelkie negatywne odczucia, zaś każdy kolejny rozdział utwierdza czytelników w przekonaniu, że Katarzyna Berenika Miszczuk podjęła słuszną decyzję. Czwarty tom serii to połączenie niebanalnej historii, oryginalnych bohaterów i dużej dawki ironicznego humoru. Nie pozostaje mi nic innego, niż polecić wam tę książkę i czekać na informację o kolejnych częściach, które, sądząc po epilogu, muszą się pojawić”.
Potwór z jeziora Black Hole

Sztukater

Potwór z jeziora Black Hole zabiera wszystkich miłośników przygód w podróż do niesamowitego miasteczka, w którym jest wiele tajemnic do odkrycia. Dashe Roberts stworzył wciągającą, ciekawą, zabawną i niebanalną historię, sprawiającą, że wieczór z książką staje się czasem pełnym niezapomnianych przygód”.Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta

Sztukater 

Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta to powieść prosta, której zakończenie łatwo przewidzieć, jest to także historia poruszająca i zmuszająca do zastanowienia. Temat opętania to problem dość specyficzny. Nie każdy jest psychicznie zdolny do tego, by w spokoju sięgnąć po tego typu książkę, zwłaszcza, gdy podczas czytania ma się świadomość, że postaci te istniały w realnym świecie. Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta jest utworem dla osób, które lubią poczuć dreszczy niepokoju i jednocześnie są w stanie pogodzić się z tym, że trzymają w ręce opowieść opartą na faktach”.
Okruchy 
Sztukater

Okruchy to krótka książka, która potrafi zaskoczyć. Pomimo słabo rozwiniętej i dość prostej fabuły, powieść Magdaleny Meldo jest pozycją, po którą z pewnością warto sięgnąć. Książka zachwyca kreacją postaci i porusza problemy bliskie sercom wielu czytelników. Każdy nastolatek, który ma ochotę przeczytać coś lekkiego i wartościowego, zdecydowanie powinien poznać tę historię”.Ktoś mnie pokochał
Sztukater

„Julia Quinn stworzyła zabawną, ciekawą i pełną emocji opowieść, od której nie sposób się oderwać. Ktoś mnie pokochał to tytuł pełen schematów, a jednak mający w sobie coś magnetycznego i oryginalnego, co nie pozwala czytelnikom na nudę. Każdy kto chce przeczytać powieść lekką, pełną elegancji i wytwornych balów; książkę, podczas lektury której uśmiech niejednokrotnie zagości na twarzy czytelnika, a bohaterowie będą potrafili go pozytywnie zaskoczyć i zaintrygować, powinien sięgnąć po drugi tom serii Bridgertoniowie”.

4 komentarze:

 1. Nie znam żadnej z tych książek,

  OdpowiedzUsuń
 2. Piszesz szczerze o swoich wrażeniach - to bardzo ważne.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię krótkie recenzje, dużo więcej można z nich wyciągnąć niż z naciąganych treści :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po "Kopciuszku i..." spodziewałam się naprawdę dużo. Szkoda, ze jednak nie jest tak dobry.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger