stycznia 13, 2021

Elite *Sezon 3*

Są seriale, których kontynuacja wydaje się bezsensowna. Kiedy wychodzi kolejny sezon, w głowie kołaczą się dwa słowa – po co?! Oglądamy pierwszy odcinek, bo jednak czujemy, że nie chcemy zostawić czegoś niedokończonego… i przepadamy. Tego typu serialem jest EliteUczniowie Las Encinas znów zmuszeni są do wyjawienia swoich tajemnic policji, kiedy na balu dochodzi do tajemniczej śmierci jednego z nich. Pani inspektor, starając się dociec, w jakich okolicznościach zginął chłopak, poznaje sekrety nastolatków. Wyjawiają jej oni swoje myśli, uczucia i grzechy… jednak czy powiedzą, kto zabił? 

Szkoła dla elity to serial intrygujący i dość nietypowy. Mimo zastosowania popularnego w popkulturze tematu przewodniego jakim jest szkoła dla dzieci bogatych i wpływowych osób, która nie jest jednak tak idealna, jak z początku się wydawało, serial potrafi zaskoczyć i wywołać wiele skrajnych emocji. 


Elite ukazuje ciemną stronę bogatej młodzież. Największą zaletą fabuły jest nie stronienie od wulgaryzmów i erotyzmu. Porusza także tematy tabu i podejmuje wiele problemów jakimi są: alkoholizm, narkomania, homoseksualizm czy choroba nowotworowa. 

Trzeci sezon pozwala poznać dalszą część historii takich bohaterów ja Carla, Samuel, Guzman, Lu czy Nadia. Każda z tych, i nie tylko tych, postaci jest indywidualnością. Wyróżnia się spośród tłumu innych i opowiada odbiorcy swoją historię. W serialu nie ma bohatera, którego można by szczerze znienawidzić lub polubić. Są ludzie; ludzie, którzy popełniają błędy i nie zawsze starają się wyciągać z nich wnioski. 

Nietypowy, intrygujący, mroczny serial o przyjaźni, zdradzie i zaufaniu – tak w skrócie można opisać Elite. Szkoła dla Elity to produkcja, obok której ciężko przejść obojętnie, zwłaszcza że każdy kolejny sezon jest coraz lepszy. Jeśli jeszcze nie poznaliście historii uczniów Las Encinas, szybko nadrabiajcie! 

5 komentarzy:

 1. Ja tego serialu nie oglądam, ale moi znajomi bardzo go lubią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że obejrzę ten serial za jakiś czas jak już skończę te co zaczęłam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz, chyba pierwszy raz słyszę o tym serialu. To jak o nim piszesz spowodowało, że koniecznie nadrobię owe zaległości. Jestem ciekawa, czy i mnie się tak spodoba, jak tobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że Cię zachęciłam! Mam nadzieję, że spodoba Ci się równie mocno :D

   Usuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger