stycznia 17, 2021

Dlaczego warto chodzić do Galerii?

Galeria jest miejscem interesującym. Z jednej strony ludzie chodzą do niej beznamiętnie – jedynie po to, by zrobić zakupy i wyjść, beż żadnych większych emocji… no może z żalem, że wydali zbyt dużo pieniędzy. Z drugiej jednak – to przestrzeń, gdzie spotykają się losy różnych osób. Nie trudno zauważyć zaś, że na takiej przestrzeni powstają różne historie – jedne z happy endem, inne negatywne w skutkach. Dziś przedstawiam kilka powodów, dlaczego warto od czasu do czasu przejść się do galerii. Można w niej spotkać pracowników, którzy okażą się być bratnimi duszami. 

Często ludzie traktują sprzedawców jako osobę, która ma być jedynie jedną z opcji pomocy i obsługi oferowanej przez sklep. Pracownicy to jednak ktoś więcej. To osoby, które mają swoje problemy. Jeśli otworzymy się na ich historię, być może, tak jak Jacek i Lily, zauważymy w nich kogoś nam bliskiego. 


W galeriach często organizowane są różnego rodzaju spotkania czy koncerty. 

Są one idealną okazją do poznania swojego idola i konfrontacji wyobrażeń o nim z rzeczywistością. Dzięki nim możemy sprawdzić, podobnie jak Eliza, czy osoba, która jest dla nas inspiracją, jest godna, by nią być. 


Często w galeriach dochodzi do spotkań, które w znaczący sposób wpływają na czyjeś życie. 

Przez galerię handlową codziennie przewijają się setki ludzi. Każdy z nich jest pewną indywidualnością, z którą spotkanie może zmienić ludzie życie czy otworzyć oczy na niektóre kwestie. Spotkanie Dawida z wróżką było właśnie tego typu wydarzeniem, które zasiało w mężczyźnie (słuszne) ziarno niepewności wobec nadchodzącej przyszłości. Dawid, mimo iż początkowo nie wierzył w słowa wróżki, szybko zrozumiał, że dzięki wypadowi do galerii tuż przed świętami Bożego Narodzenia oszczędził sobie wielu nieprzyjemności. 


Galeria handlowa potrafi być miejscem niezwykłym. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze może wydarzyć się w galerii, sięgnijcie po zbiór krótkich historii autorstwa Beaty Woźniak i Daniela Koziarskiego. To lekka, intrygująca i zabawna lektura, którą czyta się z wielką przyjemnością. 

12 komentarzy:

 1. Muszę przyznać, że już dawno nie byłam w galerii, a chętnie bym się wybrała. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może niedługo, gdy już otworzą galerie, trafi się okazja, by tam się wybrać! :D

   Usuń
 2. W wolnej chwili czasami odwiedzam galerie ot tak żeby sobie pochodzić :D
  Fajne jest to, że w galeriach są organizowane spotkania oraz koncerty :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Myślę, że wiele osób już nie może doczekać się ponownego otwarcia galerii :) Ja też na to czekam, by w końcu trochę po niej pospacerować! :D

   Usuń
 4. Jak galerie będą otwarte to pewnie się wybiorę. :D Z chęcią też przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uda ci się przeczytać, daj znać jak wrażenia! :D

   Usuń
 5. Mnie jeszcze nigdy w galerii nie spotkało nic nadzwyczajnego :p

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz wszyscy zapewne tęsknią za możliwością odwiedzenia dowolnej galerii, dobrze, że można do niej pójść choćby za pośrednictwem książki.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger