maja 16, 2020

Chilling Adventures of Sabrina *Część 3*


When it comes to love 
I'm going straight to hell.

Przyglądając się zwiastunom, a także wsłuchując się w piosenkę promującą najnowszy sezon serialu Chilling Adventures of Sabrina nie trudno było wyobrazić sobie, że fabuła opierać się będzie głównie na próbie dotarcia do Piekła i uwolnienia stamtąd Nicka. Wyobraźcie więc sobie moje - i zapewne nie tylko moje - zaskoczenie, gdy to, czego się spodziewałam było jedynie małym elementem niezwykle złożonej linii fabularnej.


Sabrina po raz kolejny zmuszona jest do działania, gdy bliskie jej osoby są w ogromnym niebezpieczeństwie. Tym razem nie Mroczny Pan, a coś innego czai się w Greendale - zło powstałe przed wiekami, które po upadku pana Piekła pragnie zdobyć panowanie nad Ziemią. Sama Sabrina zostaje zmuszona do podjęcia decyzji, kim tak naprawdę jest - Spellman czy Gwiazdą Zaranną.Najnowszy sezon serialu o nastoletniej czarownicy pełen jest zaskakujących zwrotów akcji. Scenarzyści postarali się, by widzom nie zabrakło rozrywki. Obok dobrze znanych wątków zaczynają rozwijać się nowe, które w równym stopniu angażują odbiorców w historię Sabriny i jej bliskich. Rywalizacja o Nieświęte Regalia, poszukiwania ojca Blackwooda czy transformacja w ogromnego pająka - to tylko nieliczne z wydarzeń, których możecie spodziewać się w tym sezonie.

Warto zaznaczyć jednak, że część trzecia Chilling Adventurs of Sabrina jest częścią, mam wrażenie, najmniej mroczną, lecz jednocześnie najbardziej brutalną - nie tylko pod względem wizualnym (choć brutalnych obrazów nie brakuje), ale także pod względem fabularnym. Najnowsze odcinki przedstawiają widzom historię pełną nieprzemyślanych decyzji, której konsekwencje musi ponieść nie tylko główna bohaterka i bliskie jej osoby, ale też wielu mieszkańców miasteczka.

Oczywiście nowy sezon to nowi bohaterowie. W tym momencie muszę wspomnieć o postaci, która skradła moje serce - Kaliban - mroczny książę Piekła, rywalizujący z Sabriną o władzę. Relacja pomiędzy nim a Sabriną jest najbardziej absorbująca w całym 3 sezonie. Jednocześnie jest jedną wielką niewiadomą - być może w przyszłości wpłynie ona w znaczący sposób na życie młodej czarownicy, jednocześnie mogła ona zakończyć się wraz z ostatnim odcinkiem tego sezonu. Miłośnicy, a może powinnam powiedzieć miłośniczki, Nicka i Harvey'ego także znajdą kilka scen dla siebie, choć, uwierzcie, będziecie zaskoczeni.

Nie zapomniano także o wielu innych barwnych postaciach, jak Prudence, Zelda czy Theo - oni także mają coś do powiedzenia w tej historii i nie tak łatwo oddają scenę Sabrinie. Część 3 w większym stopniu niż poprzednie dwie prezentuje historie drugoplanowych bohaterów, co zdecydowanie urozmaica fabułę i sprawia, że jest ona dla widzów atrakcyjniejsza.

Chilling Adventures of Sabrina to mroczna i magiczna historia, która przyciąga czytelników dynamiczną fabułą i niesamowitym klimatem. Dodając do tego niezwykle różnorodnych bohaterów oraz dużą dawkę czarnego humoru, powstał serial obok którego pod żadnym pozorem nie można przejść obojętnie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger