sierpnia 27, 2019

[ZAPOWIEDŹ] Posłaniec burzy ~ J. C. Cervantes

Oparta na mitologii Majów, pełna przygód opowieść z serii "Rick Riordan Przedstawia"!

Zane Obispo spędza niemal każdy dzień na badaniu wulkanu drzemiącego za jego domem. Wulkan, zwany przez niego „Bestią”, to jedyne miejsce, w którym chłopiec może się schronić przed innymi dzieciakami – często się z niego naśmiewają, bo Zane kuleje i musi chodzić o lasce.

Pewnego dnia w kraterze Bestii rozbija się dwusilnikowy samolot, a wkrótce potem Zane’a zaczepia tajemnicza dziewczyna o imieniu Brooks. Chce, by chłopak spotkał się z nią na osobności – zdradzi mu wówczas straszliwą tajemnicę. Zane godzi się, choć głównie dlatego że śliczne dziewczęta zwykle się do niego nie odzywają… Brooks wyjawia mu, że wulkan jest w rzeczywistości istniejącym od stuleci więzieniem boga śmierci Majów, którego los jest bezpośrednio związany z przeznaczeniem Zane’a.
„Co za bzdury”, myśli Zane. Jest przecież tylko lekceważonym przez wszystkich trzynastolatkiem i nieważne, jakie jest jego przeznaczenie – on, Zane, nie chce mieć z tym nic wspólnego, zwłaszcza jeśli ma to związek z jakimś bogiem śmierci. Ale Brooks otwiera mu oczy: magia, potwory i bogowie naprawdę istnieją, a według pradawnej przepowiedni, głoszącej zniszczenie świata, Zane ma do odegrania ważną rolę. Uwikłany w sieć niebezpiecznych tajemnic chłopiec wyrusza na wyprawę, która zabierze go daleko od domu i wystawi na ciężkie próby.

Zuchwali bohaterowie, podstępni bogowie, mordercze demony i pełne werwy olbrzymy – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na czytelnika tej oryginalnej, kipiącej humorem historii opartej na mitologii Majów, smakowitej jak kubek prawdziwej, gęstej, gorącej czekolady.


Premiera: 18 września 2019
Wydawnictwo: Galeria Książki
Seria: Rick Riordan przedstawia

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam to wydawnictwo i kocham ich książki <3 Muszę ten tytuł sobie zapisać :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie już pierwsze zdanie wystarczyło, żeby tytuł zapisać i opatrzyć wykrzyknikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. miłośnicy gatunku, na pewno będą zadowoleni z premiery tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Riordana, ale nigdy nie słyszałam o serii "Rick Riordan przedstawia". Hmmm

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że zainteresowała mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger