stycznia 07, 2019

Chilling Adventures of Sabrina *Sezon 1*

Gdy miałam zaledwie kilka lat, moi rodzice włączali mi bajki na DVD. Miałam kilka ulubionych, które mogłabym oglądać w kółko. Jedną z nich była Sabrina: nastoletnia czarownica. Uwielbiałam kota Salema, ciotki Sabriny czy dwa urocze (złe) stworki, których imion, a nawet rasy dziś już nie pamiętam. Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok serialu, który swoją premierę miał w drugiej połowie 2018 roku, dodatkowo - stworzonego przez twórców, uwielbianego przeze mnie, Riverdale
https://www.youtube.com/watch?v=UjwXsCn4RGc

Zbliża się Halloween. Dla zwykłych Amerykanów to dzień pełen radości i hucznych zabaw. Lecz nie dla Sabriny. Do tego wieczoru przygotowywała się całe życie. Ten wieczór ma zmienić wszystko. Tego wieczoru ma stać się pełnoprawną członkinią Kościoła Nocy... i na zawsze porzucić swoje śmiertelne życie.

Chilling Adventures of Sabrina to serial idealny dla wielbicieli mrocznych, nieco krwawych i magicznych historii. Nie brakuje w nim także odrobiny humoru (a zwłaszcza czarnego). Zagłębiając się w opowieść głównej bohaterki, poznajemy historię niesamowicie intrygującą, od której nie sposób się oderwać. Zaczynając oglądać pierwszy odcinek, nie poprzestaniemy na nim. Wciąż nam będzie mało, do momentu aż okaże się, że to już koniec.

https://www.inverse.com/article/50315-what-time-period-is-sabrina-set-in-netflix-chilling-adventures

Zapomnijcie o poprzednich wersjach historii o tej nastoletniej czarownicy. Chilling Adventures of Sabrina przedstawia oryginalną, pełną mrocznych niespodzianek wersję losów Sabriny. Mściwe demony. Sabaty wiedźm. Ziemia, w której zakopane ciało zmartwychwstaje. Krwawe rytuały. Pradawne czarownice. To tylko zalążek tego, co oferuje ten serial! Nie można zapominać także, o akcencie młodzieżowym, bowiem, bądź co bądź, to produkcja skierowana do nastoletnich odbiorców, dlatego wątki miłości i przyjaźni ogrywają w niej dość istotne role. Poprowadzone one zostały jednak w taki sposób, że nie zabijają klimatu całości, a wręcz przeciwnie - sprawiają, że seria staje się jeszcze bardziej wciągająca.
https://www.eonline.com/news/979923/should-we-be-
worried-for-chilling-adventures-of-sabrina-s-sabrina-and-harvey

Mimo pojawiania się wielu wątków, serial opiera się na jednym, przewodnim motywie - walki światła z ciemnością. W serialu znajdziemy wiele symboli i ukrytych prawd, co jest na pewno jego wielki atutem. Bohaterowie muszą podejmować decyzje, które stawiają ich po stronie dobra lub zła. Nierzadko wybór nie jest prosty, bowiem wyraźna granica pomiędzy tymi dwoma wartościami nie istnieje. Stając po jednej ze stron, często muszą wyrzec się rzeczy dla nich ważnych. 

Czy czas poświęcony Chilling Adventures of Sabrina można nazwać zmarnowanym? Chyba już znacie odpowiedź! Serial zachwyca oryginalnością, wciąga i pozostaje w sercach na długo po tym, gdy skończymy oglądać ostatni odcinek. Intrygująca fabuła, fantastycznie wykreowani bohaterowie, czarny humor, mroczny klimat i przekazywane wartości sprawiają, że nie żałuję ani sekundy poświęconej tej produkcji.  Jedyną rzeczą, która mi się nie podoba, jest to, że tak długo muszę czekać na kolejny sezon!


https://teleshow.wp.pl/chilling-adventures-of-sabrina-okultyzm-i-podroz-wglab-najczarniejszej-magii-to-juz-nie-jest-rozrywka-dla-nastolatek-6310095930472577a

2 komentarze:

  1. Mam w planach obejrzeć :)
    http://whothatgirl.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Obejrzałam kilka odcinków, ale kompletnie nie przypadł mi ten serial do gustu. Moim zdaniem nie jest przeznaczony ani dla młodzieży ani dla dorosłych. Zrobili jakiś dziwny mix, który dla mnie jest ciężki do przebrnięcia mimo całej sympatii do tej postaci i całej historii :(

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger