sierpnia 09, 2018

[Koloromania] Zielony

Czas na ciąg dalszy Koloromanii! Pierwszy post [CZERWONY] znajdziecie TUTAJ. A już teraz zapraszam was na podróż śladem koloru ZIELONEGO :)


... 


...w tytule!
Ania z Zielonego wzgórza
Długo nie musiałam szukać tytułu zawierającego słowo zielony. Przyznam szczerze, że odkąd przeczytałam Anie minęło już kilka lat, jednak wciąż historia tej rudowłosej dziewczynki przywołuje pozytywne wspomnienia.
... w fabule!
Tam, gdzie śpiewają drzewa
Może zieleń nie odgrywała w tej powieści zbyt znaczącej roli, jednak to chyba jedyny tytuł, który choć odrobinę pasował do tej kategorii. Przyroda była znaczącym punktem całej fabuły, nie można zapomnieć także o przystojnym chłopcu, którego skóra kolorem przypominała korę drzewa ;)
... na okładce!
Harry Potter i Komnata tajemnic
Tak, przepraszam, znów HP, ale nie mogłam się powstrzymać... Czy nie uważacie, że to wydanie jest niesamowite?!
... w utworze!
Katy Perry - Roar oraz Cleo - Eva... Powiem tak - początkowo miała być jedynie Katy, jednak doszłam do wniosku, że nie mogę nie umieścić tu artystki, której muzyka przemawia do mojego serduszka i jest swojego rodzaju inspiracją ♥... zdobiący szatę graficzną!
Pojawić miał tu się inny tytuł (Alcatraz!!!), jednak kilka dni temu udało mi się kupić Książę mgły i gdy tylko spojrzałam na okładkę, wiedziałam, że tej książki nie może zabraknąć w Zielonej Koloromanii ;)... piłkarz!

No dobra, ta kategoria już całkowicie odbiega od tematyki bloga, jednak to tak w klimacie niedawnego Mundialu ;) Poza tym, jeśli jeszcze nie wiecie, od kilku lat jestem ogromną fanką piłki nożnej i myślę, że kategoria jest całkowicie zgodna ze mną i moimi zainteresowaniami. A w końcu blog jest niczym innym, niż możliwością podzielenia się z wami moją pasją (co za różnica czy to do książek, czy piłki nożnej ;))

A Zielonym piłkarzem mogłabym określić... Piotrka Zielińskiego! Nazwisko robi swoje i przywołuje skojarzenia :)
A jakie wam tytuły, piosenki czy jacy piłkarze kojarzą się z kolorem zielonym?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger