kwietnia 16, 2018

Quidditch przez wieki ~ J. K. Rowling

Światem Harry'ego Pottera zauroczona jestem od wielu lat. Jest to magiczne uniwersum, które wciąż się rozrasta, a ja uwielbiam poznawać nowe, ciekawe szczególiki na na jego temat, dodające mu uroku. Dlatego, gdy tylko nadarzyła się okazja, z wielką ochotą sięgnęłam po jedną z niedawno wydanych w Polsce książek - moi drodzy, przedstawiam wam Quidditch przez wieki!

Którego miłośnika świata stworzonego przez Rowling nie intryguje najpopularniejszy sport uprawiany przez czarodziejów - quidditch? Myślę, że wielu zastanawia się, skąd wzięła się ta gra, jej zasady czy jakie inne drużny quidditcha istnieją oprócz tych wymienionych w siedmiu głównych tomach Harry'ego Pottera. Tego, a także wiele więcej, dowiecie się z publikacji Quidditch przez wieki.

Stworzenie książki o quidditchu było doskonałym pomysłem! To lekka, ciekawa i wypełniona rysunkami publikacja dla osób zaintrygowanych tą grą czarodziejów. Atrakcyjności dodaje jej zabawny, ale i niebanalny komentarz dyrektora Hogwartu - Albusa Dumbledore'a - umieszczony na samym początki powieści. 
Quidditch przez wieki pozwala nam poznać historię gry oraz drużyny występujące obecnie w Lidze angielskiej i irlandzkiej; ukazuje przemianę Złotego znikacza w Złotego znicza, a także jak przebiegała rewolucja miotły. Jestem pewna, że czytając tę książkę, dowiecie się naprawdę wielu ciekawych rzeczy nie tylko na temat tej dyscypliny sportowej, ale także samej społeczności czarodziejów.

Publikacja ta jest stosunkowo nie długa, bowiem zajmuje około stu czterdziestu stron (wliczając rysunki), jednak przepełniona magią. Myślę, że nie potrzeba wielu słów, by ją opisać. Jeśli tak jak ja zakochaliście się w rzeczywistości stworzonej przez J. K. Rowling, jestem pewna, że Quidditch przez wieki będzie dla was nie lada gratką.

Autor: J. K. Rowling
Tytuł oryginalny: Quidditch through the ages
Tytuł polski: Quidditch przez wieki
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski 
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 15 marca 2017
Moja ocena: 7+/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger