kwietnia 29, 2018

Nie czekaj, aż szczęście samo zapuka do twoich drzwi - Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie ~ Kate Hudson

Zapewne większości z was obiło się o uszy nazwisko Kate Hudson. To popularna, amerykańska aktorka, którą możecie kojarzyć z filmów takich jak: Jak stracić chłopaka w 10 dni czy Pożyczony narzeczony. To także kobieta z krwi i kości, która kocha siebie i swoje ciało... choć w przeszłości bywało różnie.

Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie nie jest kolejną publikacją o tym jak być fit, doradzającą nam przejście na dietę czy ukazującą milion ćwiczeń na jędrne ciało. To poradnik, który jest nie tylko zbiorem rad i wskazówek na temat tego, w jaki sposób ZROZUMIEĆ siebie, ale także sposobem, dzięki któremu możemy POZNAĆ siebie. Umożliwiają nam to różnego rodzaju quizy czy miejsca na notatki, których jest naprawdę sporo. Kate Hudson nie pokazuje nam prostej drogi do pokochania siebie, ale wskazuje to, co może nam w tym pomóc. Nie twierdzi, że jest to łatwe, ale także nie pisze, że niewykonalne. Wystarczy tylko trochę pracy i spojrzenia na niektóre kwestie z innej perspektywy.

Wydanie zachwyca. Z przyjemnością czyta się książkę z mnóstwem zdjęć, rysunków i kolorowych elementów. Duży format ułatwia odbiór treści, podobnie jak dość duże litery, kolorowe nagłówki czy wyróżnione cytaty. Sama okładka wygląda schudnie i ładnie, a twarda oprawa jest dużym plusem publikacji.

Poradniki nie należą do lektur, po które często sięgam, jednakże podobnie jak kiedyś Ja, kobieta Cameron Diaz, tak teraz Pretty Happy jest strzałem w dziesiątkę! O ile tamten poradnik był czystym tekstem pełnym tabelek, skupiającym się na sposobie myślenia pod kątem zdrowia naszego ciała, tak publikacja stworzona przez Kate Hudson pomaga nam nie tylko w "zdrowym" myśleniu, ale i odnalezieniu własnego ja, wewnętrznego spokoju i szczęścia. Kwestionariusze umieszczone w książce pozwalają nam odkryć swój profil fizyczny czy uważność, co jest naprawdę bardzo ciekawe.

Nie bójcie się stwierdzenia, że jest to poradnik, bowiem ja nazwałabym Pretty Happy czymś innym - zbiorem myśli i wspomnień Kate Hudson; luźną lekturą, która jednak może wnieść coś do naszego życia; publikacją, pełną ciekawostek odnośnie nas samych, w której nie znajdziemy suchego, medycznego słownictwa.

Pretty Happy to książka napisana przez kobietę dla kobiet. Autorka sama przyznaje, że nie jest ekspertem, a wszystko zawarte w książce opiera na własnym doświadczeniu... i właśnie to sprawia, że publikacja jest idealna dla każdej z nas. Nie ma w niej grama fałszu, nie narzuca nam nic, a jest jedynie pewnego rodzaju wskazówką na to, jak pokochać siebie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję serdecznie wydawnictwu Kobiece!

Autor: Kate Hudson
Tytuł oryginalny: Pretty Happy. Healthy Ways to Love Your Body
Tytuł polski: Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie
Tłumaczenie: Karolina Łachmacka
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 23 lutego 2018
Moja ocena: 7/10

3 komentarze:

 1. Cóż, nigdy nie miałam problemów z samoakceptacją, więc to powieść nie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdemu ten poradnik będzie odpowiadał ;) Jednak tu nie chodzi tylko o samoakceptację, a raczej poznanie siebie :D

   Usuń
 2. Książka fajnie się zapowiada. Fajna recenzja. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger