lutego 27, 2018

Urodzeni, by czynić zło? - Powrót na Wyspę Potępionych ~ Melissa de la Cruz

Mal, Evie, Carlos i Jay odnaleźli się w Auradonie. Kraina ta stała się dla nich drugim domem. Jednak zawsze gdzieś we wnętrzu pojawiać się będzie tęsknota za miejscem, gdzie się wychowali. Gdy otrzymują tajemnicze liściki, postanawiają wrócić na Wyspę Potępionych, by sprawdzić, co tam się dzieje i odwiedzić starych przyjaciół. Jak się okazuje, sprawy mają się gorzej, niż im się zdawało. Nastolatkowie muszą zmierzyć się ze złem, które na nich czyha... nie tylko na wyspie, ale także w nich samych.

Druga część serii Następcy to niebanalna, prosta w odbiorze i jednocześnie fascynująca powieść, nie dająca się od siebie oderwać. Historia młodych złoczyńców, którzy przeszli na stronę dobra oczarowuje! Nie jest to powieść wyjątkowo trzymająca w napięciu, jednak ma sobie coś nietuzinkowego. Ciekawe zwroty akcji w połączeniu z dynamiczną fabułą dają naprawdę fajne efekty.

Postaci są bardzo charakterystyczne. Zarówno Mal, Evie, Carlos i Jay, jak i książę Ben, Maddy czy Merlin posiadają swoje indywidualne cechy, dzięki którym potrafimy danego bohatera wyróżnić spośród innych. Autorka operuje dość ograniczoną ilością postaci, jednak w żadnym wypadku nie jest to mankamentem książki, bowiem większa ich ilość mogłaby przyćmić fabułę i wzbudzić w czytelnikach nieprzyjemne uczucie.

Powrót na Wyspę Potępionych nie posiada wyjątkowo skomplikowanej fabuły, a autorka nie zagłębia się w psychikę bohaterów... I właśnie dzięki temu powieść ta jest naprawdę niesamowita! Z jednej strony to opowieść dla młodych miłośników przygód - nieskomplikowana i ciekawa, jednak starsi pasjonaci wyjątkowych historii o przyjaźni, magii i przezwyciężaniu samego siebie także znajdą tutaj coś dla siebie.

Jeśli chcecie poznać przedstawioną w ciekawy, zabawny i prosty historię młodych złoczyńców, którzy bardziej niż kogoś obcego, bali się własnych rodziców; którzy musieli zwyciężyć zło w sobie, by znaleźć własne "długo i szczęśliwie"; którzy zarówno w pięknej, baśniowej krainie, jak i na wyspie pełnej złoczyńców czuli się obco - koniecznie sięgnijcie po Powrót na Wyspę Potępionych.

Autor: Melissa de la Cruz
Tytuł oryginalny: Return to the Isle of the Lost
Tytuł polski: Powrót na Wyspę Potępionych
Tłumaczenie: Anna Klingofer
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 13 czerwca 2016
Moja ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger