stycznia 30, 2018

Zwierzochłopiec. Dzikie życie Malcolma ~ David Baddiel

Zwierzęta... jak tu ich nie kochać? To mali (lub nieco więksi), futrzaści i słodcy przyjaciele, z którymi można się bawić i się nimi opiekować. Pieski, kotki, szynszyle, małpki, koniki czy owieczki - kogo z nas oni nie zachwycają? 

Malcolm czuje się jak jedyna osoba na świecie, która nienawidzi zwierząt. Jego rodzice za wszelką cenę starają się zarazić go swoją miłością do futrzaków, jednak po Incydencie z małpą nie do końca im to wychodzi. Gdy na urodziny dostaje szynszylę, wpada w szał. Jedynym pocieszeniem jest wycieczka szkolna, na którą ma już niedługo pojechać. Trzy dni bez rodziców i żadnych zwierzą... A czy na pewno? Nauczyciel zabiera podopiecznych na farmę! Czy może być jeszcze gorzej? Odpowiedź brzmi: TAK! Malcolm zamienia się w zwierzę i nie ma pojęcia, jak to odkręcić.

Zwierzochłopiec. Dzikie życie Malcolma to powieść luźno powiązana z poprzednimi powieściami autora - Agencja Wynajmu Rodziców oraz Magiczny Kontroler. Malcolm uczęszcza do Szkoły Podstawowej pod Lasem, a jego wycieczkowi koledzy byli bohaterami wyżej wspomnianych opowieści.
Wszystkie książki łączą także klimat i styl charakterystyczne dla autora. Zwierzochłopiec napisany jest nieskomplikowanym językiem. Fabuła jest ciekawa, ale i niezawiła. W szarą i nudną rzeczywistość dziecka została wplątana odrobina magii, która ma mu pomóc w rozwiązaniu problemu. Nie zabrakło także dużej dawki humoru.

Powieść Davida Baddiela jest idealna dla młodszych czytelników. W ciekawy sposób ukazuje rzeczywistość i problemy młodego chłopca. Malcolm nienawidzi zwierząt, aż w końcu sam zostaje jednym z nich. Autor poprzez takie rozwiązanie stara się zwrócić uwagę na to, że nie zawsze wszystko jest takie, jakie nam się może wydawać. Do powieści tej idealnie pasuje powiedzenie: "Nie ocenia się książki po okładce". Dzięki ciekawemu i niebanalnemu przedstawieniu zaistniałej sytuacji, panu Baddielowi może udać się zwrócić uwagę niejednego dziecka na dość poważne problemy.

Zwierzochłopiec. Dzikie życie Malcolma jest powieścią idealną dla młodych miłośników magii i przygód. Książka ta to niesamowita podróż po świecie zwierząt w towarzystwie ciekawych, charakterystycznych, zakręconych i sympatycznych postaci; to lekka, dynamiczna i wartościowa opowieść o chłopcu, który nienawidząc zwierząt, musiał z nimi współpracować, by przeżyć w ich świecie. Polecam z całego serduszka! ♥

Za możliwość poznania tej niesamowitej opowieści dziękuję serdecznie wydawnictwu Lemoniada.pl!

Autor: David Baddiel
Ilustracje: Jim Field
Tytuł oryginalny: AniMalcolm
Tytuł polski: Zwierzochłopiec. Dzikie życie Malcolma
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Wydawnictwo: Lemoniada.pl
Data wydania: 18 października 2017
Moja ocena: 9/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger