stycznia 22, 2018

[GARSTKA INFORMACJI] Konkursy w ramach projektu Fantazmaty, Wyniki Anikiety

Dziś przychodzę do was z garstką informacji. Na sam początek ogłoszenie wyników pewnego konkursu literackiego, następne kilka słów o nowym konkursie, a na koniec wyniki ankiety przeprowadzonej wśród wielu blogerek książkowych. Zapraszam! ♥


Wyniki konkursu w ranach projektu Fantazmaty

Redakcja projektu „Fantazmaty” – darmowej antologii fantastyki polskich autorów – z przyjemnością informuje, że zakończył się nasz konkurs. Jury wyłoniło 11 prac z najwyższą liczbą punktów – znajdą się one w antologii „Fantazmaty” obok tekstów takich autorów jak Paweł Majka, Jacek Łukawski, Kazimierz Kyrcz Jr czy Sylwia Finklińska.

Prace na konkurs przyjmowane były od 5 czerwca do 1 października 2017. Nadesłano łącznie 165 prac.
Jury w składzie Szymon Góraj (Movies Room, Szortal), Małgorzata Gwara (Szortal), Ewa Iwaniec (IMHOtejp), Beata Mróz (Gavran, Gildia.pl) i Michał Stonawski (współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego) oceniło przysłane teksty i  wybrało spośród nich 11 najlepszych. Nagrodzone opowiadania to:

Podium:

· Miejsce 1: Kamila Dankowska: „Drakodoncja stosowana”
· Miejsce 2: Krzysztof Rewiuk: „Na obraz i podobieństwo”
· Miejsce 3 ex aequo: Piotr Gruchalski: „Następna stacja – katastrofa” oraz Tomasz Przyłucki: „Wieczne życie”

Dalsze nagrodzone teksty to kolejno:

· Alicja Janusz: „Na podobieństwo”
· Natalia Wójcik: „Topiel”
· Magdalena Świerczek: „Lot motyla”
· ex aequo: Maciej Musialik: „Rękojeść z masy perłowej” oraz Marcin Moń: „Baśń o Łowcy”
· ex aequo: Michał Sobociński: „Jam jest” oraz Krzysztof Adamski: „Spotykamy się we śnie”

„Fantazmaty” to projekt zbliżony w formie i celu do antologii „Geniusze fantastyki”, wydanej w 2016 roku pod flagą wydawnictwa Genius Creations. Działaniami ekipy redakcyjnej kieruje ta sama osoba – Dawid „Fenrir” Wiktorski. Nowa antologia ukaże się w dwóch częściach (wiosna i jesień 2018) w formie elektronicznej i będzie dostępna całkowicie za darmo.

Nowy konkurs!

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu nowego konkursu literackiego w ramach projektu Fantazmaty. Tym razem zbieramy prace pod hasłem “Umieranie to parszywa robota”.

W terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2018 roku prowadzimy nabór prac konkursowych, których tematyka dotyka fantastyki oraz mieści się w ramach wyznaczonego hasła. Zachęcamy do wzięcia udziału – najlepsze prace zostaną opublikowane w konkursowej antologii obok opowiadań uznanych polskich autorów!

Do konkursu można zgłaszać prace wyłącznie własne, niepublikowane oraz wcześniej nie zgłaszane do innych konkursów. Maksymalna objętość tekstów to 30 tys. znaków ze spacjami. Każdy autor może wysłać tylko jeden utwór.

Szczegółowy regulamin, informacje o pracach oraz formularz wysyłki znajdziecie na stronie http://fantazmaty.pl/konkursy/umieranie-to-parszywa-robota/

Ankieta na temat książek i czytelnictwa!

Jakiś czas temu otrzymałam maila z prośbą o udział w pewnej ankiecie dotyczącej książki, czytelnictwa i blogowania. Odpowiedziałam na podane tam pytania. Pod koniec grudnia pan Mikołaj Ochmański wysłał link do bloga, na którym publikuje wyniki tej ankiety.

Warto zajrzeć na tę stronę. Wszystko opisane jest tam w sposób przejrzysty i przystępny. Można także z niej dowiedzieć się kilku naprawdę interesujących rzeczy :)


1 komentarz:

Copyright © Chwila kultury , Blogger