listopada 16, 2016

Raz rozpalonego ognia nie da się ugasić... - Ogień za ogień ~ Jenny Han, Siobhan Vivian


Często mówi się, że zemsta zawsze jest słodka. Czy jednak może okazać się za słodka?
Mary, Lillia i Kat dokonały, można by powiedzieć, czegoś niezwykłego. Ukarały osoby, które w przeszłości bardzo je skrzywdziły. Powinny poczuć ulgę, jednak tak nie jest. Wydarzenia z Balu absolwentów prześladują je jak widmo. Nic nie potoczyło się tak, jak miało. Mimo wszystko dziewczyny muszą trzymać się razem i nie dać po sobie poznać, że coś jest nie tak. Gdy jednak sprawy o wiele bardziej się skomplikują, czy licealistki zdołają utrzymać sekret w tajemnicy? Czy uczucia przejmą kontrolę nad rozumem? Czy historia ta może skończyć się happy endem?

Od dawna nie mogłam doczekać się chwili, w której sięgnę po kontynuację opowieści o Mary, Lilli i Kat. Zakończenie Ból za ból pozostawiło po sobie niedosyt. Sprawiło, że chciałam o wiele więcej. Gdy tylko w moje ręce dostała się Ogień za ogień wzięłam się za czytanie... I przepadłam. Książka swoim poziomem dorównuje poprzedniczce. Autorki nie spoczęły na laurach, a po raz kolejny przedstawiają nam skomplikowaną i pełną niespodziewanych zwrotów akcji historię, od której nie sposób się oderwać. Porzucone marzenia, fałszywe przyjaźnie, zakazana miłość - to i wiele więcej znajdziecie w tej książce. Czytając Ogień za ogień nie sposób się nudzić. Nasze emocje od pierwszych stron aż do samego końca są napięte jak struna. Historia dziewczyn pasjonuje i wciąga, a jednocześnie wywołuje strach i zniesmaczenie. Jenny Han i Siobhan Vivian bawią się czytelnikami jak marionetkami. To jest naprawdę niesamowite!

Postacie książki żyją. Sprawia to, że powieść czyta się z przyjemnością i z zaangażowaniem śledzi losy poszczególnych bohaterów. Charakter każdej z postaci jest wyjątkowo złożony. Żaden bohater, nawet drugoplanowy, nie został przedstawiony w pobieżny sposób. Każdy jest pieczołowicie dopracowany i naznaczony innymi cechami. Przykładem może być choćby Reeve - chłopak będący w centrum całego zamieszania. Na pierwszy rzut oka wydaje się on osobą mającą wszystko czego zapragnie i nie liczącą się z uczuciami innych, jednak rzeczywistość nigdy nie jest czarno-biała. Dopiero wraz z biegiem opowieści poznajemy go i przekonujemy się, że tak naprawdę Reeve jest inny, niż mogłoby się zdawać.
Główne bohaterki są bardzo charakterystyczne. Dziewczyny w inny sposób podchodzą do życia, interesują się innymi rzeczami, pochodzą z różnych środowisk, a jednak autorkom udało się sprawić, że nie ma pomiędzy nimi zgrzytów. Co więcej, stworzyły piękną przyjaźń, która może przetrwać wiele.

Ogień za ogień trzyma poziom poprzedniej części. Jest dynamiczna i pełna niespodzianek. Znajdziemy w niej masę intryg i skomplikowanych sytuacji, podczas których sami bohaterowie nie mają pojęcia o co chodzi. Jest to książka idealna dla miłośników popularnej serii Pretty Little Lairs, ale także osób lubiących nieco bardziej ambitne oraz poruszające problemy społeczne młodzieżówki.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję serdecznie wydawnictwu Feeria Young! ♥♥♥

5 komentarzy:

 1. Nie czytałam żadnej części, ale czuję, że to moje klimaty, więc chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam sporo recenzji chwalących tą serię i chętnie się sama z nią zapoznam :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas 😍
  Świat oczami dwóch pokoleń

  OdpowiedzUsuń
 4. Te okładki są paskudne, jak okładki pornosa :P
  Poza tym niezbyt interesuje mnie treść, ale recenzją kusisz :P

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger