października 31, 2016

¿Español? Sí, gracias 36/2016

Nauka języka obcego nie jest prosta. Często potrzebne są lata długiej pracy, by zobaczyć w końcu jej owoce i móc w swobodny sposób posługiwać się danym językiem. Podręczniki nie wystarczą. Należy szukać dodatkowych źródeł, które pomogą nam w przyswojeniu słownictwa. Źródłami takimi mogą być nie tylko filmy, seriale czy książki, ale i magazyny. W nauce języka hiszpańskiego pomocny może okazać się ¿Español? Sí, gracias.

¿Español? Sí, gracias to magazyn idealny dla osób, które są ciekawe kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz chcą połączyć przyjemne z pożytecznym - naukę języka z miło spędzonymczasem. Numer październikowo-grudniowy czyta się wyjątkowo przyjemnie. Znajdziemy w nim wiele ciekawych i lekko napisanych artykułów, które na pewno zainteresują ciekawskich.

Warto zwrócić uwagę na Las estrellas de Internet traktujący o blogach i ich popularności, która w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła. Autorka tekstu krótko tłumaczy, o co chodzi z tym rodzajem kontaktu z innymi ludźmi oraz prezentuje mini zestawienie blogów hiszpańskojęzyczne, na które warto zajrzeć. Oczywiście mówiąc o bloggerach, nie zapomniała także o YouTuberach, którzy zamiast w formie pisanej, wolą przedstawić swoje myśli w jako video. Im także poświęca trochę czasu.

Miłośników gorących, latynoskich rytmów może zainteresować El flamenco, un arte con mucha alma. Tekst zahacza o wszystkie ważniejsze zagadnienia dotyczące Flamenco, począwszy od jego pochodzenia, poprzez charakterystyczne dla tego tańca instrumenty, na różnego rodzaju ciekawostkach kończąc.

Oprócz powyższych artykułów w magazynie znajdziemy także takie teksty jak: Rosa Montero: el amor una vida dedicada a las letras, czyli mini biografia znanej hiszpańskiej autorki Rosy Montero czy Juegos de mesa - zestawienie kilku ciekawych gier planszowych. Wszystkie te artykuły wyjątkowo przypadły mi do gustu się i zachwyciły swoim charakterem.

¿Español? Sí, gracias to magazyn, w który zdecydowanie warto się zaopatrzyć.W numerze 36/2016 znajdziemy wiele ciekawostek na temat kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Nie brakuje tu także przedstawienia bajecznego miejsca wartego odwiedzenia (Menorca: la isla de la calma) oraz artykułu poruszającego problemy społeczne (El botellión, ¿diversión o problema social?). Bardzo ciekawym dodatkiem są kody, dzięki którym możemy pobrać artykuły w wersji audio i oswoić się brzmieniem tego języka. Jeśli więc pasjonujecie się językiem hiszpańskim i kulturą krajów hiszpańskojęzycznych lub chcecie podszkolić swoją umiejętność porozumiewania się nim, to myślę, że dziesięć złotych wydane na magazyn ¿Español? Sí, gracias będzie bardzo dobrym zagospodarowaniem tych pieniędzy :)

Za możliwość przeczytania ¿Español? Sí, gracias dziękuję serdecznie wydawnictwu Colorful Media!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger