maja 15, 2016

Wiedza to siła - Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało ~ Cameron Diaz, Sandra Bark

Poradniki jeszcze jakiś czas temu kojarzyły mi się ze zwykłymi encyklopediami, poruszającymi jedynie kilka powiązanych ze sobą tematów i mówiącymi nam coś, co już od dawna wiemy. Po Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało sięgnęłam z wielkim zainteresowaniem. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z tym rodzajem literatury i chciałam się przekonać, ile prawdy jest w tym, co myślę o poradnikach. Zaczęłam czytać z wielką dozą nieufności, jednak z każdą kolejną stroną z coraz większą ciekawością czytałam porady Cameron Diaz na temat jego jak nie tylko być kobietą, ale jak się nią czuć.

Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało to poradnik poruszający wiele tematów dotyczących nas, kobiet. Zaczynając od zdrowego odżywiania, poprzez kompleksy dotyczące wyglądu, na sposobie myślenia kończąc. Wszystko napisane jest w prosty i przystępny sposób. I w żadnym wypadku jak notatki encyklopedyczne. W książce czuć obecność autorek – Cameron Diaz w chwilach, gdy dzieli się z nami swoim doświadczeniem życiowym oraz Sandry Bark przy różnego rodzaju definicjach naukowych. Cameron tłumaczy jak to było w jej przypadku, jak wygrać z samym sobą, ze złymi nawykami. Sandra uczy i pomaga zrozumieć rzeczy, które są dla nas obce. Czuć która część należy do której autorki. Jest to naprawdę ciekawe i sprawia, że możemy choć częściowo poznać osobowości obu kobiet.

Książka podzielona jest na trzy części, po kolei: Odżywianie, Kondycja i Umysł oraz dwadzieścia dziewięć rozdziałów. Każda z tych części pokazuje co jest ważne i co musimy zmienić, by czuć się w swoim ciele dobrze, by je pokochać. Poradnik zawiera bardzo dużo informacji, które, bądźmy szczerzy, trudno by było przyswoić w kilka dni, dlatego czytałam go partiami - codziennie wieczorem po kilka rozdziałów, by przez sen móc przyswoić sobie wszystkie wiadomości, a od rana zacząć wcielać je w życie. Dzięki książce Cameron Diaz i Sandry Bark nauczyłam się kilku naprawdę wartościowych rzeczy, a także zaczęłam przestrzegać zasady, które tak naprawdę znałam, jednak których nigdy wcześniej nie wdrożyłam w życie. Zapytacie mnie jak to się stało? Otóż te kobiety potrafią przekonać człowieka co do swoich racji. Po kolei, skutecznie tłumaczą wszystko, co same wie, popierając to przykładami z życia Cameron - ponieważ jest to poradnik opierający się głównie na doświadczeniach aktorki.

Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało czytało się z przyjemnością także dzięki niesamowitej oprawie graficznej. Duża, czytelna czcionka nie męczyła wzroku, a wyszczególnienie wartościowszych części tekstów pomagało je lepiej zapamiętać. W książce znajdziemy także wiele tabelek, schematów czy zdjęć, które są dodatkowym urozmaiceniem. No i piękna okładka, wyglądająca w rzeczywistości milion razy lepiej niż na zdjęciach...

Polecam tę książkę wszystkim kobietom, bez wyjątku. Nie będę w tysiącach słów pisała dlaczego, ponieważ jest tylko jeden powód – ten poradnik, napisany w przystępny sposób i w wprost pokazujący mechanizm naszego ciała, pokaże ci jak pozbyć się kompleksów; jak nie tylko wyglądać, ale i czuć się zdrowo; jak pokochać i zrozumieć swoje ciało.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję serdecznie wydawnictwu IUVI!


Autor(zy): Cameron Diaz, Sandra Bark
Tytuł oryginalny: The Body Book: The Law of Hunger, the Science of Strength, and Other Ways to Love Your Amazing Body
Tytuł polski: Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało
Tłumaczenie: Anna Gębura
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 10 kwietnia 2014
Moja ocena: 7+/10

4 komentarze:

 1. Nie wiem dlaczego, ale nie lubię czytać poradników :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu sięgam po takie poradniki. Chętnie przeczytam jak będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię tego typu książek, ale, że ta aktorka, to jak najbardziej bym się skusiła. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię poradników, a poza tym ja w pełni akceptuję siebie i nie potrzebuję do tego poradnika :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger