maja 28, 2016

[TYDZIEŃ Z SERIĄ CHOWAŃCE] #3 Najciekawsze momenty z serii...

Kochani, z okazji trzeciego dnia z serią Chowańce zapraszam was serdecznie do przeczytania zestawienia moich ulubionych sytuacji z całej serii! :) ♥Ostateczna bitwa o Bezkresję

Krąg życia to książka obfitująca w akcję. I to właśnie w niej rozgrywa się wielka walka z Armią nieumarłych. Autorzy przez cały tom wodzą czytelnika za nos i rozkazują swoim bohaterom walczyć z nieumarłymi, jednak tym najbardziej wzbudzającym emocje momentem jest ostateczna walka, która ma przesądzić o wszystkim. Podoba mi się to, że panowie Jacobson i Epstein nie ułagodzili całkowicie walki, a jednak nie opisali tego także w sposób brutalny. Całość jest dość mroczna, a jednak ze spokojem można dać tę książkę swojemu dziecku, które dopiero wchodzi w fantastyczny świat książek :)

Próba wskoczenia na wóz

Po prostu nie potrafię opisać tej sytuacji, dlatego przedstawię wam fragment, który jest... a zresztą sami zobaczycie :)

Stękał i sapał - jego chude pomarańczowe nogi poruszały się szybciej niż kiedykolwiek.
Rzucił się naprzód jeszcze raz i teraz Aldwyn chwycił słomkę z wozu, i wyciągnął ją przed siebie jak linę ratunkową. Gilbert uchwycił się kruchej gałązki, ale zanim Aldwyn i Skylar mogli wciągnąć go na wóz, łodyżka pękła i żaba znów poleciała do tyłu na ziemię. Jednak płaz myślał szybko: wystrzelił język i owinął go wokół łapy Aldwyna. Kot podciągnął go w górę i Gilbert wleciał do wozu, przewracając Aldwyna na pokryte słomą deski.
- Udało mi się - wysapał Gilbert bez tchu. Upadł na grzbiet, z trudem chwytając powietrze. - Udało mi się.
I wtedy, bez ostrzeżenia, konie nagle się zatrzymały.
- Czas na popas! - zawołał kupiec, odciągając kobyły na brzeg drogi. Tam zaczęły się paść na trawie.
Gwiazdy przeznaczenia, str. 143/144

I jak tu nie kochać tej książki? ♥ Uwierzcie, takich sytuacji było o wiele więcej.

Przejście przez Most Zdrady

Przejście przez most zdrady jest bardzo trudne, nawet dla tak lojalnych sobie przyjaciół, jakimi są Aldwyn, Skylar i Gilbert. By pokonać natrętne myśli, nasze chowańce musiały uświadomić sobie, czym tak naprawdę jest przyjaźń i dlaczego są oni przyjaciółmi. I właśnie za to uwielbiam ten moment - za ukazanie wielkich wartości w tak prosty i przejrzysty sposób.


Wizja alternatywnej przeszłości 


W Kręgu życia poznajemy wiele nowych gatunków istot magicznych. Jednymi z nich są Ogary, posiadające możliwość zobaczenia alternatywnej wersji wydarzeń, które miały już miejsce. Aldwyn prosi o zobaczenie przeszłości w której... nie stałby się chowańcem. Wizja ta zasiewa w nim pewne wątpliwości, a tym samym sprawia, że czytelnik jeszcze bardziej czeka na rozwój wydarzeń i z uwagą śledzi każdy krok kota, czekając tylko na chwilę, w której ta alternatywna wersja wpłynie na jego decyzję.

Strumień czasu

Wydarzenia, mające miejsce przy Strumieniu czasu były naprawdę dziwne. By nie zaspoilerować zacytuję po prostu pewną iguanę: Tu i teraz dzieje się wczoraj i jutro. Wszystko się ze sobą łączy. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Całą sytuację poznajcie sami :)

To są jedne z moich ulubionych momentów z serii, jednak uwierzcie - w książkach znajdziecie o wiele więcej ciekawych, emocjonujących i śmiesznych sytuacji. Jeśli nie wierzycie, przeczytajcie i przekonajcie się sami; jeśli już czytaliście tę serię, napiszcie w komentarzach swoje ulubione momenty z Chowańców! :)

1 komentarz:

  1. Zaciekawiłaś mnie, a próba wskoczenia na wóz mnie rozwaliła:D
    Buziaki:*

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger