maja 26, 2016

[TYDZIEŃ Z SERIĄ CHOWAŃCE] #1 Poznaj Bezkresję! ♥

Czy nigdy nie marzyliście o niezapomnianej podróży do Narnii, Hogwartu czy Śródziemia? Ja wiele razy. Posiadam nawet taką listę, na której mieszczą się krainy, które chciałabym kiedyś odwiedzić. Znajdą się tam oczywiście powyższe miejsca, jednak to nie one są tymi najbardziej wyjątkowymi. Moim największym marzeniem jest podróż do pięknej i baśniowej krainy, gdzie wśród ludzi mieszkają czarodzieje wraz z magicznymi zwierzętami - chowańcami. Kochani, przedstawiam wam Bezkresję!

To magiczne miejsce ciągnie się od Pogranicza do Kanionu Głębocze. Swoim zasięgiem obejmuje wiele ziem niesamowitych stworzeń. Znajdziemy w nim także wiele przepełnionych magią miejsc o bogatej historii. Teraz zabiorę was w podróż szlakiem bohaterów serii Chowańce, byście mogli lepiej poznać najbardziej magiczne zakątki Bezkresji!

Bridgetower to miasto ludzkie, gdzie życie zawsze toczy się spokojnym rytmem, jednak nie dajcie się zwieść pozorom, bowiem, jak się mówi, każdy kij ma dwa końce. Ktoś, kto zawędruje nie tam, gdzie trzeba może odnaleźć miejsca, gdzie kobiety sprzedają zwiędnięte rośliny, a w sklepach handlują dwuogonowymi lemurami. Na północ od miasta są Płonne równiny, a za nimi Kamienny potok - miejsce zamieszkania wielkiego czarodzieja, który w przeszłości wraz z Górskim Alchemikiem i Królową Loranellą pokonał Armię Nieumarłych. Dalej zaczynają się ziemie, należące do rzekotek - bagnisty las Daku. Mogłoby się zdawać, że będzie to miejsce dość przyjazne, a jednak nie zdziwcie się, gdy przepływając tratwą przez bagna, ktoś będzie celował do was z włóczni. Za rzeką Ebs, dzielącą krainę na pół, znajdziemy Las Przybrzeżny, prowadzący do mostu Zdrady, na którym nawet najlepsi przyjaciele obracają się przeciw sobie. Za mostem jest kocia ziemia - Maidenmer - mieszcząca się... wśród lewitujących skał! Po drugiej stronie Ebs, niedaleko miejsca, gdzie rzeka rozgałęzia się na Ebs i Enaj, znajdziemy Bronzhaven - siedzibę królowej, która nie jednego czarodzieja wprawi w niemy zachwyt swym wystrojem i magią, sączącą się z każdego zakątka pałacu. Nieco na północ szukajcie Dworu Czarnego Bluszczu, gór Yennep i Pogrzebanego Pałacu w Mukrecie, skrywającego w sobie naprawdę wiele tajemnic.
Bezkresja jest ogromna i przepełniona pierwotną magią. To miejsce, które powinno odwiedzić każde dziecko, a i nie jeden dorosły będzie nią zachwycony. W tej krainie znajdziecie trawy, które pokazują przeszłość i zamek nigdy nie stający dwa razy w tym samym miejscu. Uniwersum stworzone przez A.J.Epsteina i A.Jacobsona można porównywać do niesamowitych światów z Harry'ego Pottera czy Władcy Pierścieni (nie, nie żartuję)! Dopracowanie, zadbanie o najdrobniejsze szczegóły... a to wszystko przedstawione w lekki, humorystyczny i - na pewno - interesujący sposób ♥ Warto poznać tę rzeczywistość, warto odwiedzić te miejsca i wraz z Aldwynem, Skylar i Gilbertem poznać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Bezkresji! :)

A dla ciekawskich przedstawiam mapę, ukazującą większą część tej baśniowej krainy :)


4 komentarze:

 1. Nie słyszałam o tych książkach, ale te mapki są cudowne z wielką chęcią przyjrzałabym się im bliżej.
  Łap nominację http://wiktoriaczytarazemzwami.blogspot.com/2016/05/liebster-blog-award-9-10.html :D
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że masz takiego typu listę. :D Zwiędnięte rośliny? :O Poza tym, mapa wygląda ciekawie, a opis jest po prostu mistrzowski! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie magiczne ksiązkowe krainy, więc myślę, że po przeczytaniu tej serii, Bezkresja również znajdzie się na mojej liście ulubionych fikcyjnych światów ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny opis! Czytałam już pierwszą część tej serii i jest to jedna z najlepszych książek jaką czytałam! A z tymi zwiędniętymi roślinami to prawda :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger