kwietnia 30, 2016

Magia w muzyce filmowej zaklęta - Baśnie i bajki #2

Kochani, cieszę się, że spodobał wam się pomysł z tym cyklem postów. Dzisiaj, tak jak obiecałam, powracam z drugą odsłoną Magii w muzyce filmowej zaklętej. Nie przechodzę jeszcze do filmów przygodowych (to w kolejnym poście), a mam zamiar kontynuować wcześniej rozpoczęty temat i przedstawić utwory z filmów animowanych, które skradły moje serce i wywołują we mnie całą gamę emocji lub do których mam po prostu ogromny sentyment ♥

Czołówka z serialu animowanego pt. TabalugaTabaluga to jeden z nielicznych seriali, które obejrzałam w całości, odcinek po odcinku. To serial mojego dzieciństwa. Pamiętam, że całymi dniami czekałam na 19.00 i wieczorynkę, podczas której leciała właśnie ta bajka ♥

Obcy jak ja z animacji pt. TarzanKto nie zna historii Tarzana - mężczyzny wychowanego przez małpy? Jego historia wydaje mi się tak bardzo fascynująca i piękna. To opowieść o poznawaniu samego siebie, ale także świata, który nas otacza. A powyższa piosenka ma w sobie coś takiego, że zawsze, gdy jej słucham, czuję ciepło w sercu :)

Nie bój się chcieć [Try Everything] z animacji pt. Zwierzogród
Uwielbiam tę piosenkę za jej przesłanie ♥ Jest ona doskonałym dopełnieniem filmu Zwierzogród, który jest niesamowity. Wersja angielska w wykonaniu Shakiry także jest magiczna :)

Taka jak inne pragnę być z animacji pt. Mulan 2


Nigdy szczególnie nie przepadałam za historią Mulan, jednak muszę przyznać, że piosenka Taka jak inne pragnę być podoba mi się bardzo. Jest mega pozytywna i sprawia, że uśmiech sam pojawia mi się na twarzy :D

Czołówka z serialu animowanego pt. Kim kolwiek


Haha, przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać - musiałam to wstawić. Kim Kolwiek to moja bajka! ♥ Znałam godziny, w których była puszczana na Disney Channel i nawet gdy byłam u koleżanki, prosiłam ją by włączyła telewizor i ze mną oglądnęła ten serial. Każdy odcinek oglądałam po kilkanaście razy! A czołówkę mogłam przez sen śpiewać... Nie ma ona żadnego przesłania, a jednak musiałam tu wstawić ten utwór przez sentyment do serialu ;)

Utwory z serialu animowanego pt. Fineasz i FerbTo jest bajka mojego młodszego brata, na którą byłam skazana przez kilka lat jego fascynacji Fineaszem i Ferbem. Piosenki, powstałe na potrzeby tej animacji są naprawdę pozytywne i po prostu fajne. Potwierdziła to nawet moja mama, która raczej nie lubi F&F.

Zaprawdę wierzcie mi oraz Ani słowa z animacji pt. HerkulesKocham utwory z Herkulesa za nawiązania do mitologii greckiej i za to, że potrafią wprawić w dobry nastrój :)

Być tam z animacji pt. Dzwonnik z Notre DameTa piosenka jest piękna! ♥ Posiada wartościowe przesłanie, a pan, który ją śpiewa, wykonał ją brawurowo :)

Od dziś masz mnie z animacji pt. Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydełPłynie czas z animacji pt. AnastazjaTen utwór także jest piękny ♥ Melodia przemawia do serc słuchaczy i sprawia, że chce się tańczyć w rytm walca, o którym śpiewa bohaterka bajki :)

I na dzisiaj to wszystko! Mam nadzieję, że post przypadł wam do gustu. W następną sobotę także pojawi się Magia w muzyce filmowej zaklęta, aczkolwiek nie będzie to już nic związanego z animacjami. A teraz życzę wam udanego weekendu majowego! :)

6 komentarzy:

 1. A ja uwielbiałam Mulan! To moja ulubiona bajka z dzieciństwa <3 również wyczekiwałam na wieczorynkę a Tabalugę bardzo lubiłam :) http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, a ja chyba nie znam żadnej z tych bajek:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzieciństwie uwielbiałam Tabalugę, Fineasza i Ferba czy Mulan. To były świetne bajki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tabaluga też była bajką mojego dzieciństwa <3 Reszty albo nie oglądałam albo za nimi jakoś szczególnie nie przepadam ;p

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger