marca 05, 2016

TOP 7 [6]: Królow(i)e nocy

Przedstawiam wam zestawienie postaci, które moim zdaniem doskonale poradziłyby sobie z opanowaniem mroku nocy... znaczy nie będą to bohaterowie z Horrorów, a raczej fantastyki i to bardziej młodzieżowej. Może w przyszłości zrobię zestawienie nieco bardziej mrocznych postaci :)

UWAGA! W TEKŚCIE SPOILER Z SERII AKADEMIA WAMPIRÓW! JEŚLI NIE CZYTAŁEŚ, NIE ZAGLĄDAJ!


6. Może Cień (nie mam zielonego pojęcia co to w ogóle było, dlatego tak go nazwałam) z Cienie w mroku nie nadawałby się na króla nocy, jednak był jedną z najbardziej przerażających postaci, o jakich w ogóle czytałam i jedyną, przez którą nie mogłam zasnąć ze strachu, że coś czai się w ciemności, dlatego jest on na 6 miejscu w tym TOP.


5. Victoria mogłaby śmiało stać się królową nocą. Ta ruda wampirzyca ze Zmierzchu wzbudzała we mnie mieszane emocje. Często było to nie tylko zainteresowanie, ale także dreszcz niepokoju. Jej zaciętość w postanowieniu zabicia Belli była naprawdę przerażająca. Można by to nawet nazwać nie zaciętością, lecz obsesją na punkcie tej nastolatki. 4. To miejsce należy do czarodziejki, która wzbudzała we mnie nienawiść przez cały okres czytania serii o Harry'm Potterze. Mowa tu oczywiście o Bellatrix Lestrange - prawej ręce Voldemorta i osobie, która... zabiła mojego ukochanego Syriusza!3. Na myśl o Annie z Ja, potępiona aż ciarki przechodzą mi po plecach. Z nią na pewno nie chciałabym się spotkać, nawet w świetle dnia w samym centrum miasta. Jej logiki nie pojął nawet sam Kuba Rozpruwacz, który także przewijał się przez karty tej powieści.

2. Katherine to kolejna już wampirzyca w tym zestawieniu, jednak nikt nie nadawałby się bardziej na Królową nocy (oprócz osoby z pierwszego miejsca), niż ona. Piękna, bezwzględna i (tak jak Victora) żądna zemsty. Idealna królowa.


1. Z czystym sercem tytuł Króla nocy mogę przyznać niesamowitemu Dimce Belikov ♥ z Akademii Wampirów. Czy tylko ja byłam nim zauroczona i czy tylko mi wydaje się, że był cudowny nawet wtedy, gdy przeszedł na drugą stronę? Był idealnym dampirem i idealną strzygą.

A waszym zdaniem kto powinien otrzymać tytuł Króla Nocy? Czy wybór Dimirtiego był dobry? :)

7 komentarzy:

 1. Zdecydowanie zgadzam się z ty, że Bella i Kath mogłyby zostać królowymi nocy. Ja osobiście pierwszą jak i drugą uwielbiam. Wiesz przez przypadek pominęłaś jeden numer. Nie ma pozycji piątej :) Jest wię TOP 6 a nie TOP 7 ;)
  Pozdrawiam,
  swiat-pelen-liter.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O faktycznie! Dlatego coś mi nie pasowało :D Dziękuję za informację :)

   Usuń
 2. Nie znam nikogo? :o Tylko Kath kojarzę, a reszta.. nie znam ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie zgadzam się z Katherine i Bellatrix. Z tym, że tą pierwszą lubię, a drugiej nie trawię.
  Pozdrawiam!
  http://recenzjeklaudii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie najprawdziwszym Królem nocy jest Dracula. :D Z Kat całkowicie się zgadzam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Akademii Wampirów nie czytałam i raczej tego nie zrobię. Szczerze, to nie wiem kogo przypasowałabym do tego top 6.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobre typy, sama chyba lepiej bym nie wybrała ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger