stycznia 09, 2016

Rozkoszno - książkowe Newsy #3

Tym razem, wyjątkowo, post z tej serii możecie przeczytać w sobotę. Jest to spowodowane tym, że ostatnimi czasy nie miałam ani chwili, by w ogóle pisać, przez co w umówionym terminie (poprzednią niedzielę) nie pojawiła się nowa odsłona Rozkoszno - książkowych Newsów!. Obiecuję, że postaram się, by to więcej nie powtórzyło się, a teraz, bez dłuższego ociągania, zapraszam do czytania notki. Dzisiaj w poście: zapowiedzi wydawniczych na styczeń (+ dwie zabłąkane na luty) i informacje o ekranizacjach kilku ciekawych powieści.Wyrusz w podróż w kosmos wraz z Wydawnictwem Feeria Young!

Na styczeń Wydawnictwo Feeria Young przygotowało dla nas kilka ciekawych pozycji, które na pewno zainteresują miłośników science fiction, książek kreatywnych czy powieści obyczajowych.


Armada ~ Ernest Cline

Premiera: 13.01.2016


Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody…

W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawiania świata.

Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór – popularnego symulatora lotów „Armada”.

Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności – wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świecie – będą potrzebne, by uratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sci-fi, z którymi wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?

Radosne przetworzenie i inteligentna destrukcja konwencji science-fiction, rozpędzony i zaskakujący thriller, klasyczna opowieść o dojrzewaniu i historia inwazji kosmitów, o jakiej jeszcze nie czytałeś – wszystko w jednej powieści, której nie daje się odłożyć na bok.


Trawa bardziej zielona ~ Magdalena Kołosowska

Premiera: 14.01.2016

Znaleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie…

Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych.

Trawa bardziej zielona to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas.


Ja, Ty, My. Książka wspólnych zapisków ~ Lisa Currie

Premiera: 17.02.2016


Tu nie ma złych odpowiedzi! Nie ma ograniczających Cię zasad! W tej książce jesteś cały TY i drugi Ty i… To po prostu Wasza książka :) Rozwiń skrzydła, puść wodze fantazji i baw się! 
Oto książka bez reguł, która zapewni świetną zabawę – a także podpowie Ci coś o Tobie i Twoich przyjaciołach. A przede wszystkim pozwoli nietypowo spędzić czas. Ciasteczkowe wróżby, gryzmolenie wspólnego portretu, układanie Waszego piosenkowego hymnu – wygłup i relaks, albo jak wolisz: chwila namysłu i okazja do rozmowy – także o sprawach, o których nie wiadomo jak zacząć rozmowę. Ale najbardziej to jest po prostu………. (dopisz własne oczekiwanie od tej książki!)  
Przeżyj wielką tajemnicę z wydawnictwem Pruszyński i S-ka!Aleja tajemnic ~ John Irving

Premiera: 12.01.2015

Czternastoletni Juan Diego, który urodził się i dorastał w Meksyku, ma młodszą siostrę Lupe, która myśli, że zna przyszłość, zwłaszcza swoją i brata. Jest telepatką, czyta w myślach i umie bezbłędnie rozszyfrować przeszłość większości ludzi, z którymi ma do czynienia. Z przyszłością różnie bywa, ale wyobraźcie sobie, co czuje dziewczynka, która myśli, że wie, co czeka ją lub osobę, którą najbardziej kocha. Do czego się posunie, aby odwrócić bieg przeznaczenia?
Z wiekiem, szczególnie w snach i wspomnieniach, żyjemy przeszłością. Bywa, iż żyjemy nią bardziej niż tym, co otacza nas w chwili obecnej.
Po latach Juan Diego wyruszy w podróż na Filipiny, ale będą mu towarzyszyć sny oraz wspomnienia z dzieciństwa i czasów dorastania; to w nich jest najbardziej żywy. „Los naznaczył go swoim piętnem”, opisuje John Irving Juana Diego. „Ciąg zdarzeń, ogniwa naszego życia – to wszystko, co wiedzie nas tam, dokąd zmierzamy, szlaki, którymi podążamy do końca, to, czego się spodziewamy i nie spodziewamy, może stać pod znakiem zapytania, trwać niewidoczne, albo rzucać się w oczy”.
„Aleja tajemnic” to opowieść o tym, co spotyka Juana Diego na Filipinach, gdzie wydarzenia z przeszłości – z Meksyku – ścierają się z tym, co ma dopiero nastąpić. 


Powróć do przeszłości wraz z wydawnictwem Esprit!


Złamana szabla. Opowieść z powstania styczniowego ~ Vito Catallano

Premiera: 17.02.2016

Nazywam się Antonio Calandro. Przybyłem walczyć o wolność Polski.
Wiosna, 1863 rok. Weteran armii włoskiego rewolucjonisty Giuseppe Garibaldiego, Sycylijczyk Antonio Calandro przybywa do Krakowa, by dołączyć do walczących w powstaniu styczniowym oddziałów słynnego generała Francesco Nullo. Pełen zapału zapewnia, że pragnie pomóc Polakom w walce o niepodległość. Jego zamiary pokrzyżuje jednak wyjątkowo perfidna zdrada.
"Złamana szabl"a to błyskotliwie opowiedziana historia powstania styczniowego, pełna pasjonujących pojedynków, krwawych bitew oraz brawurowych ucieczek przed śmiercią. To poruszająca opowieść o miłości i męskiej przyjaźni, o Polsce, Polakach i tęsknocie za własnym krajem.
Powstanie styczniowe widziane z perspektywy, której nie znamy.Niesamowita powieść wydawnictwa YA!


Tu i teraz ~ Ann Brashares

Premiera: 13.01.2016


Ann Brashares, autorka bestsellerowej serii Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów, powraca z poruszającą i romantyczną historią o dziewczynie, która jest zdolna odmienić losy świata. Wszystko ma jednak swoją cenę…
Jest 2014 rok. Cztery lata temu szesnastoletnia dziś Prenna James wyemigrowała do Nowego Jorku, w którym nadal czuje się obco. Problem polega na tym, że dziewczyna nie przybyła z innego kraju – przybyła z przyszłości, w której ludzkość została zdziesiątkowana z powodu roznoszonej przez komary zarazy, a świat, który znamy, legł w gruzach. Ucieczka w przeszłość była jedyną szansą ocalenia dla tych, którzy przeżyli. Wszyscy muszą absolutnie podporządkować się dobru społeczności i ściśle przestrzegać reguł. Nawiązywanie bliskich relacji z „tubylcami” jest zakazane. Tylko co zrobić, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny chłopak, Ethan Jarves?
Dzieli ich kilkadziesiąt lat, łączy uczucie. We dwoje są zdolni odmienić bieg historii. Ale czy będą w stanie to zrobić?
Zobacz tajemniczy i intrygujący świat Cecile wraz z wydawnictwem Galeria książki!


Porwana pieśniarka ~ Danielle L. Jensen

Premiera: 13.01.2016


Czasami trzeba zrobić coś niewyobrażalnego.
Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.
Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia, z którym została związana ślubem. Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą.

W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.

Poznaj rycerza, przy którym Lancelot jest nikim! (wydawnictwo MAG)


Czerwony rycerz ~ Miles Cameron

Premiera: 13.01.2016

Zapomnijcie o Jerzym i smoku. Zapomnijcie o sir Lancelocie i rycerskich opowieściach. To będzie brudna robota. Poleje się krew, pofruną flaki. Oto najemny rycerz, jakiego jeszcze nie widzieliście.
Dwadzieścia osiem florenów miesięcznie to wygórowana opłata dla człowieka, który ma stawić czoło Dziczy.
Dwadzieścia osiem florenów miesięcznie to stanowczo za mało, kiedy w bitewnym tumulcie szczęki wiwerny zatrzaskują się człowiekowi na hełmie i potwór zaczyna mu odgryzać głowę. Sama taka walka to nie przelewki; dowodzenie kompanią ludzi – a nawet gorzej, kompanią najemników – w obliczu zabójczo przebiegłych bestii z Dziczy jest jeszcze trudniejsze. Trzeba mieć do tego odpowiednie urodzenie, wyszkolenie i diabelne szczęście.
Czerwony Rycerz dysponuje tymi wszystkimi przymiotami, na dodatek jest młody i żądny zarobku. Kiedy więc najmuje się wraz ze swoim oddziałem do ochrony żeńskiego klasztoru, traktuje to zadanie jako jedno z wielu zleceń. Klasztor jest bogaty, siostrzyczki zakonne śliczne, a zagrażający im potwór – wcale nie taki straszny.
Kłopot w tym, że to nie będzie zwykłe zlecenie. To będzie wojna…

Poznajcie nową powieść Augusty Docher - autorki niesamowitego Eperu! (wydawnictwo Lucky)

Anatomia uległości ~ Augusta Docher

Premiera: 31.01.2016

Co się zdarzy, gdy na drodze Melanii Duvall, niezależnej i wyzwolonej trzydziestoletniej singielki, stanie Adam Harding?
Co będzie, gdy ten twardo stąpający po ziemi mężczyzna rzuci jej wyzwanie i zaprosi do gry, w której paradoksalnie nie liczy się wygrana, a jedynie walka o nią? Czy Melania pozwoli się ujarzmić i odda w jego ręce całą siebie?

„Wiesz, że wszystko w tobie pachnie uległością? Twoje łzy, pot, skóra, oddech… Dopiero dzisiaj to sobie uświadomiłem. Zapach twojej uległości… Wyczułem go, gdy pierwszy raz wziąłem cię w ramiona. Nie wiedziałem wtedy, co tak bardzo mnie oszołomiło”.

Jak potoczy się gra, w której oboje poniosą porażkę i jednocześnie odniosą zwycięstwo? Czy nie zgubią się w trakcie podróży w głąb własnej psychiki, odkrywając świat doznań seksualnych, jakich dotąd nie znali?
Zmysłowo i bezpruderyjnie, czasem ostro i brutalnie, by za moment zaskoczyć Cię czułością i romantyzmem.
Oto „Anatomia uległości” – powieść o najskrytszych fantazjach kobiet.
Takich jak Ty…  


Ekranizacje książek w 2016 roku

1. Piąta fala

Muszę się przyznać, że lektura Piątej fali jeszcze przede mną. Nie byłam pewna, czy czytać tę powieść dopóki nie zobaczyłam zwiastuna ekranizacji, który naprawdę mnie zafascynował! Bez zbędnych słów, zapraszam Was do obejrzenia filmiku promującego film.
Premiera: 15.04.2016 (Polska)
               14.01.2016 (świat)
Reżyseria: J. Blakeson

2. Duma i uprzedzenie i zombie

Tej ekranizacji jestem także strasznie ciekawa, choć boję się, że będzie ona jedną wielką porażką...
Premiera: 11.03.2016 (Polska)
               4.02.2016 (świat)
Reżyseria: Burr Steers

3. Alicja po drugiej stronie lustra

Jest to chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie ekranizacja. Dlaczego? Ponieważ oczarowała mnie historia Alicji... oraz uwielbiam Johnnego Depa, który wciela się w filmie w rolę Kapelusznika :)

 


Premiera: 26.05.2016 (Polska)
               25.05.2016 (świat)
Reżyseria: James Bobin

I na dziś to tyle. Wiem, że post składa się jedynie z ekranizacji i zapowiedzi, ale nie znalazłam żadnych innych książkowych informacji godnych uwagi :) Znaleźliście jakiś tytuł dla siebie? Może czekacie na inne powieści, mające wyjść w tym miesiącu? Chcecie obejrzeć którąkolwiek z wyżej wymienionych ekranizacji? Życzę miłej niedzieli! :)

8 komentarzy:

 1. ,,Porwana pieśniarka" musi trafić do mojej prywatnej biblioteczki. :)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
 2. Aleja tajemnic, Tu i teraz oraz Anatomia uległości - to książki, które muszę przeczytać! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z książkowych premier bardzo ciekawi mnie "Porwana pieśniarka" oraz "Tu i teraz" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trawa bardziej zielona - na tę książkę będę polować na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, nominowałam Cię do LBA, więcej informacji tutaj: http://blue-spark-books.blogspot.com/2016/01/liebster-blog-awards-3-darmowe-e-booki.html :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na Alicję! Och Johny Dep ♥ :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tych pozycji najbardziej czekam na pozycje: "Trawa bardziej zielona" oraz "Anatomia uległości". Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Aż dwie osoby czekają na moją powieść :) (Anatomia)
  Uwierzcie, nie macie pojęcia jak bardzo się cieszę. Jesteście Kochane !!! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger