stycznia 27, 2016

Konkurs! Wygraj książkę Althea&Oliver lub Gorzkie urodziny

Od zawsze żyje w przekonaniu, że książki powinny "żyć", a dopiero niedawno zauważyłam, że są na mojej półce publikacje, które stoją smutne, nieczytanie i czekają na swoją kolej. Postanowiłam zmienić to i oddać wam cześć moich zbiorów. I tym samym oto pierwszy blogowy konkurs, w którym możecie wygrać powieść Althea&Oliver Cristiny Moracho lub Gorzkie urodziny Anne Cassidy!
Co zrobić żeby wygrać Althea&Oliver? Zgłosić się i odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Czy według was, przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną jest możliwa?
Liczę na waszą kreatywność! :)

Oto wzór zgłoszenia: 


Zgłaszam się!
Althea&Oliver
Odpowiedź na pytanie konkursowe:
E-mail: 
Baner*:
Obserwuję jako*:

Punkty z gwiazdką (*) są nieobowiązkowe :)


Althea i Oliver byli najlepszymi przyjaciółmi, nierozłącznymi niemal od przedszkola. Jednak w liceum Althea nagle uświadamia sobie, że to, co czuje do Olivera, wykracza poza przyjaźń. Oliver chce tylko, żeby ich życie wyglądało tak jak zawsze, ale gdy po raz kolejny budzi się rano i nie pamięta nic z minionych tygodni, nie może zaprzeczyć, że dzieje się z nim coś złego. Cierpi na zespół Kleinego-Levina, zwany syndromem śpiącej królewny.

Losy zaprowadzą ich oboje z dachów rodzinnych domów, zakrapianych alkoholem imprez i festynów w ich małym miasteczku do wielkomiejskich szpitali, przepełnionych ulic i squatów Nowego Jorku. Wszytko to w cieniu choroby, której nazwa brzmi jak z bajki, ale z bajką nie ma nic wspólnego.

Akcja powieści rozgrywa się w najlepszych czasach kultury DIY, zinów i taśm magnetofonowych - połowie lat 90.

Punktowa, dojrzała i bardzo prawdziwa opowieść o tożsamości, dorastaniu, przyjaźni, miłości i o tym, czemu czasem tak wspaniale jest podejmować złe decyzje.  Co zrobić, by wygrać Gorzkie urodziny? Zgłosić się w komentarzu!

Oto wzór zgłoszenia:

Zgłaszam się!
Gorzkie urodziny
E-mail: 
Baner*:
Obserwuję jako*:

Punkty z gwiazdką (*) są nieobowiązkowe.Julia i jej przyjaciółka mają dopiero po 17 lat, kiedy ich świat niespodziewanie wywraca się do góry nogami. Teraz szkolne imprezy, randki, oceny z testów i inne zwyczajne sprawy, którymi żyły do tej pory, wydają się im śmieszne i dziecinnie proste. Łączy je wspólna tajemnica, którą za wszelką cenę starają się ukryć przed światem. Tylko czy są już gotowe poradzić sobie z tym zupełnie same? Czy uda się naprawić skutki ich wstrząsającej decyzji? I czy to możliwe, żeby z tej całej koszmarnie pogmatwanej sytuacji wynikło coś dobrego???


I na sam koniec krótki regulamin: 

1. Organizatorem i sponsorem konkursu jest Patrycja 'Pyciaaa' - autorka bloga Chwile rozkoszy.
2. Uczestnikiem może być każda osoba posiadająca adres korespondencyjny na terenie Polski, która zgłosiła się w komentarzu.
3. Jedną książkę wygrywa jedna osoba.
4. Konkurs trwa od 27.01.2016 do 31.01.2016.
5. Wyniki zostaną opublikowane w ciągu 2 tygodni od daty zakończenia konkursu.
6. Zwycięzcy dostaną ode mnie wiadomość email z informacją o wygranej. Na odpowiedź wraz z danymi do wysyłki książki będę czekała 5 dni. Jeśli w tym czasie nie otrzymam wiadomości odbędzie się kolejne losowanie.
7. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Koszty wysłania nagrody ponosi organizator.
8. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu o czym powiadomię Was na blogu, bądź na fanpage'u.

Z powodu nierozstrzygnięcia poprzedniego konkursu przez małą liczbę zgłoszeń, jeżeli poniższe osoby zgłoszą się ponownie i wybiorą powieść Gorzkie urodziny, będą miały dodatkowy los :)

Wioleta Sadowska (awiola)
Magia słowa
Wonderland Of Book
cyrysia

UWAGA! Można wybrać dwie powieści, by mieć większe szanse na wygraną! W takim wypadku zgłoszenie powinno wyglądać tak:

Zgłaszam się!
Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
Odpowiedź na pytanie konkursowe:
E-mail: 
Baner*:
Obserwuję jako*:


Życzę powodzenia wszystkim! I zapraszam także do konkursów na fanpage'u bloga. Do tej pory pojawiły się dwa:

Konkurs nr. 2:

11 komentarzy:

 1. Zgłaszam się!
  Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Oczywiście, że jest możliwa. Aczkolwiek nie zawsze. Są przypadki, że istnieje. Że każde z osobna kocha swojego przyjaciela z całych sił, ale nie jako mężczyznę - a jak brata. Jestem tego żywym przykładem. Mam przyjaciela, który martwi się o mnie, jest gdy tego potrzebuję i wzajemnie. Jednakże nie ma między nami czegoś takiego jak pociąg fizyczny i miłość w innym wydaniu niż jak do brata/siostry. Ale wiadome jest, że coraz rzadziej można spotkać taką przyjaźń. Coraz częściej jest to całowanie, albo jeszcze lepiej, wizje spędzenia krótkiej chwili w łóżku ze swoim "najlepszym" przyjacielem. To jest ohydne. Ale tak, jest możliwa. I póki ja żyję, na pewno będzie. Tak na marginesie, trwa już pięć lat. W sumie to ponad pięć. ;)
  W-mail: tylkomagiaslowa@gmail.com
  Baner na blogu po prawej stronie w rubryczce: http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/
  Obserwuję jako: Magia słowa

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam(y) się!!! :)
  Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Oczywiście, że jest. My jesteśmy na to świetnym przykładem. Obie mamy przyjaciół płci męskiej i świetnie się z nimi dogadujemy. Obie mamy partnerów, ale to nie przeszkadza nam w przyjaźni. Nigdy nawet przez myśl nam obu nie przeszło, że mogłoby być "coś więcej" między nami. To tak jakby być z... bratem? To niesmaczne. Dla nas nie do przyjęcia. :)
  Tak więc stwierdzamy w 100%, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa i my, jesteśmy na to żywym dowodem. :)
  E-mail: paulina20080@gmail.com
  Baner:http://rodzinne-czytanie.blogspot.com/p/konkursy.html
  Obserwuję jako: Córka i Matka

  Buziaczki! ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Od zawsze w naszym społeczeństwie istnieje pytanie czy przyjaźń między mężczyzną a kobietą jest możliwa. Jedni twierdzą, że tak, drudzy - że nie. Ci co twierdzą, że nie jako za główną przyczynę uznają to, że istnieje ryzyko, że jedna ze stron bardziej się zaangażuje w relację niż ta druga.Oczywiście, że tak może być. Ja jednak z chęcią się przyłączam do tych pierwszych, co twierdzą, że taka przyjaźń ma szansę przetrwania. Oczywiście tak jak wspominałam może istnieć ryzyko, że ktoś się bardziej zaangażuje, że ktoś będzie cierpiał. Ale tak może być w każdej relacji, nie tylko damsko-męskiej. Także uważam, że stereotypy należy odłożyć na bok ponieważ taka przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną może być dobrym wstępem i solidną podstawą do rozwoju dalszej, bliższej relacji (o ile obie strony tego chcą). A co najważniejsze przyjaźniąc się z osobą płci przeciwnej zyskujemy super kumpla, który może być nie tylko powiernikiem naszych tajemnic (kobieta kobiecie nie powie wszystkiego, tak samo facet facetowi - czasem łatwiej powiedzieć coś komuś
  przeciwnej płci), zyskujemy także kolegę/koleżankę do wypłakania się w rękaw czy też po prostu do wyjścia gdziekolwiek. Więc tak, uważam że ISTNIEJE przyjaźń damsko-męska :)
  E-mail: mariaxdex@gmail.com
  Baner: na moim profilu fb https://www.facebook.com/ania.surmacz.9/posts/994816260593109
  Obserwuję jako: Maria De

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę wszystkim szczęścia w konkursie, bardzo ciekawe książki:) pozdrawiam cieplutko
  http://wiktoriaczytarazemzwami.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!
  Althea&Oliver
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jak najbardziej jest możliwa! Przykładem tego jest kilka moich znajomości. Jest sobie chłopak, jestem sobie ja, lubimy się, ale to wszystko. Mamy ze sobą bliskie kontakty, ale nigdy żadnemu z nas nie przyszło do głowy, by ze sobą być. Przyjaźń to wyjątkowa relacja i baardzo różni się od miłości. Taki przyjaciel przydaje się, gdy trzeba zasięgnąć rady w sprawie sercowej! Bo któż inny może rozumieć mężczyznę tak, jak inny mężczyzna? I na odwrót- przyjaciel może pytać o radę mnie. To coś cudownego!
  E-mail: kozlowskakinga@op.pl
  Baner*: https://www.facebook.com/kozlowska.kinga/posts/1056325181075160
  Obserwuję jako*: Kingauka

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Z przyjaźnią między kobietą a mężczyzną może być różnie. Osobiście bardzo chciałabym wierzyć, że kobieta może przyjaźnić się z mężczyzną wiele lat i nigdy nie pojawi się między nimi to napięcie spowodowane pociągiem jednej z osób do drugiej. Miałam kiedyś przyjaciela, z którym mogłam porozmawiać o wszystkim, a on zawsze podnosił mnie na duchu w trudnych chwilach. Jednak ta znajomość się skończyła, ponieważ on zaczął coś do mnie czuć, a ja nie chciałam iść w tym kierunku. Znam jednak osoby, które przyjaźnią się z osobą drugiej płci i często są to znajomości trwałe i silne. Podsumowując, wierzę w przyjaźń damsko-męską, ale nie w każdym przypadku.
  E-mail: zielona0malpa@gmail.com
  Baner*: http://zielonamalpa.pl
  Obserwuję jako*: Zielona Małpa

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń


 7. Zgłaszam się!

  Althea&Oliver

  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Wiele razy zadawałam sobie to pytanie i szukałam na nie odpowiedzi. Myślę, że to wszystko zależy od nas samych, od tego jak zareaguje nasze serce, jakie będą nasze uczucia. I mam podzielone zdanie na ten temat. Myślę, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną nie jest możliwa, gdy tych dwoje było kiedyś ze sobą w związku. Dlaczego? Ponieważ, pomimo rozstania jedno z drugim wciąż po części będzie miało zakodowane - przecież my się kochaliśmy, byliśmy ze sobą- jedno o drugie w jakimś stopniu wciąż będzie o siebie zazdrosne, a każde miejsce będzie przywoływało wspólne wspomnienia. Jestem tego zdania, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Sama mam za sobą kilka związków zakończonych i w ani jednym przypadku nie było mowy o przyjaźni, zbyt wiele wspomnień albo i cierpień nie pozwalałoby mi się mimo wszystko przyjaźnić.
  Natomiast uważam, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną, którzy wcześniej nie byli parą, jest jak najbardziej możliwa, bo dlaczego by nie? Czy w przyjaźni wiek czy też płeć odgrywają jakieś istotne role? Oczywiście, że nie, bo przecież nie przyjaźnimy się z kimś ze względu na jego płeć, tylko dlatego, że ta osoba jest warta naszej przyjaźni. Każdy rozsądny człowiek zna swoje granice i wie jak się zachować w danej sytuacji. Przyjaźń między kobietą, a mężczyzną nie musi od razu oznaczać, że połączy ich gorące uczucie i pójdą do łóżka. Przyjaźń to wspólne wypady do kina, na piwo, czy chociażby zwykła rozmowa.

  E-mail: wrobel.g89@gmail.com

  Baner*: czytaninka.blogspot.com

  Obserwuję jako*: Grażyna Wróbel

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Wydaje mi się, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa, ale z taką "bez podtekstów" osobiście się nie spotkałam... ;)
  E-mail: melisa2004@gmail.com
  Baner*: https://plus.google.com/112707786100925035622/posts/ENQdMM4hd9g
  Obserwuję jako*: Melisa Anonim

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Prawdziwa przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa. O ile jedno z nich jest orientacji homoseksualnej :)
  E-mail: mylene17@gmail.com
  Baner*: https://plus.google.com/111015781990396573283/posts/FUVN295CL48
  Obserwuję jako*: Mylene 17

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  Althea&Oliver/ Gorzkie urodziny
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Moim zdaniem prawdziwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa i on wcale nie musi być gejem, bo jak to mówią "Najlepszym przyjacielem kobiety jest gej". Sama jestem tego dowodem. Z moim przyjacielem znamy już się bardzo długo, bo od czasów liceum, on jest szczęśliwym ojcem i mężem, ja mam chłopaka i nigdy nie pomylibyśmy, że może być między nami coś więcej niż tylko przyjaźń. Natomiast zawsze możemy na siebie liczyć i porozmawiać na każdy temat.
  E-mail: monika_laznowska@wp.pl
  Baner*: https://www.facebook.com/monikalaznowska/posts/1010291225694433?pnref=story
  Obserwuję jako*: Monika Łaznowska

  OdpowiedzUsuń
 11. Powodzenia dla biorących udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger