grudnia 13, 2015

Rozkoszno - książkowe Newsy #2 Planeta Zapomnianych książek; Kolekcja powieści Sparksa; Zapowiedzi i nowości

Zapraszam na drugą odsłonę nowego cyklu Rozkoszno-książkowe newsy. Dziś mam dla was głównie nowości i zapowiedzi wydawnicze, aczkolwiek kilka nowinek ze świata książkowego także się znajdzie.Z pierwszą wizytą u wydawnictwa Psychoskok...

Na sam początek przedstawiam wam kilka ciekawych książek wydawnictwa Psychoskok. Przyznam szczerze, że jeszcze przed piątkiem, kiedy to Pani z Psychoskoku wysłała mi maila z zapowiedziami książkowymi, nie znałam tego wydawnictwa. Teraz, po przejrzeniu tytułów, żałuję tego i wiem, że mam duuużo ciekawych książek do nadrobienia :)
A oto dwa tytuły, które najbardziej mnie zaintrygowały:

Janek herbu pół krowy ~ Michał Krupa (Premiera: 10.12.2015)Janek herbu pół krowy” przeniesie was w czasy Władysława Łokietka, smoków, rycerzy, księżniczek i leśnych babek. Dziwny zbieg okoliczności połączył trzech dzielnych mężczyzn – Janka – fałszywego rycerza, Lucka – giermka księcia Bolesława Zawistnego oraz Huby – czarodzieja z pewnym defektem i sprawił, że niczym trzej muszkieterowie wyruszyli na niebezpieczną wyprawę, składając sobie przysięgę „za wszystkich, wszyscy za jednego”. W drodze po tajemnicze jajo czeka ich oczywiście szereg przezabawnych przygód, a wszystko to okraszone jest dość soczystym i pełnym humoru językiem autora. „Janek herbu pół krowy” to przepełniona czarnym humorem groteskowa powieść, przedstawiająca w krzywym zwierciadle morale i ambicje bohaterów, których nie sposób nie polubić od pierwszej chwili.
Kleszcz ~ Krzysztof Piotr Łabenda (Premiera: 30.01.2015)


Tytułowy Kleszcz to Józef Zybertowicz, Inkwizytor Sądu Białej Róży, w którym będzie orzekał w sprawie Bonarskiego. Kleszcz, z powodu swojej wady anatomicznej i nieszczególnej aparycji, miał trudne dzieciństwo. Często był izolowany przez rówieśników, a czarę goryczy przechyliła nieszczęśliwa miłość do córki ubeckiego dygnitarza. W socjalistycznej rzeczywistości opowiedział się po stronie dysydentów, co sprawiło, że wiele lat później stał się ważną personą w strukturach partii Pobożni i Sprawiedliwi. Będąc Inkwizytorem Sądu Białej Róży może decydować o losach innych ludzi. Kleszcz żywi się psychicznie poniżaniem i słabością tych, którzy z lękiem przychodzą błagać go o litość dla siebie lub swoich bliskich. Kleszcz wreszcie będzie mógł się zemścić na Bonarskim i swojej dawnej, nieszczęśliwej miłości.
Najnowsza książka Krzysztofa Piotra Łabendy mieści się w kategorii political fiction, ale równocześnie nacechowana jest wątkami filozoficznymi (rozważanie o życiu i śmierci) i psychologicznymi.


Wydawnictwo Jaguar przychodzi do młodzieży z książkami na zabicie nudy

Wiem, że jest dopiero grudzień, jednak jestem pewna, że do stycznia pojawi się jeszcze wiele zapowiedzi, które mnie zainteresują i zapchają kolejne posty z tej serii, dlatego książki wydawnictwa Jaguar, które ukażą się w styczniu, wstawiam już dziś.

Długo i szczęśliwie ~ Soman Chainani

Zapierający dech w piersiach finał bestsellerowej trylogii Akademia Dobra i Zła, w którym to, co stare, staje się nowe, a Sofia i Agata muszą walczyć z przeszłością i teraźniejszością, by znaleźć najlepsze zakończenie swojej baśni. Sofia i Agata, dawniej najlepsze przyjaciółki, sądziły, że zakończenie ich baśni zostało przypieczętowane, gdy ich drogi się rozeszły. Teraz jednak, gdy dziewczęta zostały rozdzielone, Zło zatriumfowało, a Dobro znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czyżby Opowieść o Sofii i Agacie miała zostać napisana na nowo, podobnie jak inne baśnie? Agata i Sofia muszą współpracować, by ocalić to, na czym im zależy, ale czy nie okaże się to zbyt trudne? Czy zdołają ponownie się zaprzyjaźnić? I czy nowe zakończenie będzie ostatecznym Długo i Szczęśliwie, do którego obie dążą? W niezwykłej opowieści Somana Chainaniego, zamykającej jego niesamowitą trylogię, znajdziecie przygody, humor, romans i jeszcze więcej zaskakujących zwrotów akcji niż do tej pory.


Odkąd cię nie ma ~ Morgan Matson
Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna!Biała róża - Amy EwingViolet ucieka. Po tym, jak Diuszesa przyłapała ją z Ashem, dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak uchodzić z Klejnotu, inaczej i ją i jej ukochanego czeka śmierć. Jednak opuszczenie najpiękniejszego kręgu Samotnego Miasta nie jest łatwe. Violet i Ashowi towarzyszy Raven, na której eksperymenty hrabiny odcisnęły piętno. Listy gończe za Ashem wiszą na każdej ulicy. Gwardziści niestrudzenie polują na zbiegów. Gdzieś tam, na Farmie, jest obiecany przez Luciena Azyl, a w nim ktoś, kto wstrząśnie całym światem Violet. Już niebawem dziewczyna odkryje, że jej Augurie są o wiele bardziej potężne niż myślała i że całe Samotne Miasto dojrzało do buntu. Czy Violet znajdzie w sobie dość odwagi, by dołączyć do Sprzysiężenia Czarnego Klucza i wystąpić przeciwko wszystkiemu, co dotąd znała?  


Kolekcja pięknych książek...

10 listopada do sprzedaży trafił Pamiętnik, pierwszy tom kolekcji Wszystkie kolory miłości Nicholasa Sparksa. Kolekcja będzie liczyła siedemnaście tomów. Książki będą pojawiały się w kioskach co dwa tygodnie. Jeżeli nie mieliście jeszcze styczności z twórczością tego autora lub chcecie przeczytać wszystkie jego dzieła, to jak najbardziej polecam tę kolekcję, zwłaszcza że jest pięknie wydana oraz w twardej oprawie.

A recenzja pierwszego tomu już pojawiła się na blogu (link). Opinie o kolejnych książkach ze zbioru pojawią się niedługo :)Nowa książka "dilera twoich emocji"

Pamiętacie może wywiad z panią Agnieszką Lingas - Łoniewską (link)? Mogliście w nim bliżej poznać autorkę, to skąd czerpie inspirację na książki, kto jest jej pisarskim mentorem i zobaczyć, jak ważna jest dla niej rodzina. Dziś przychodzę do was z zapowiedzią kolejnej powieści autorki, która będzie miała swoją premierę już w lutym 2016 roku!

Jesteś moja dzikusko ~ Agnieszka Lingas - Łoniewska

Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko złość i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem. Wkrótce Antek i Nata właśnie o tym się przekonują.  
Gena Showalter rozwija skrzydła

Gena Showalter, autorka m.in. Kronik białego królika, jest stosunkowo dość mało znana w Polsce, mimo że na swoim koncie ma już wiele publikacji. 23 lutego 2015 roku, za granicą wychodzi jej nowa powieść pt. Firstlife. Opis zapowiada coś ciekawego, jednak jak na razie nie ma informacji o polskim wydaniu książki. Miejmy nadzieję, że jakieś wydawnictwo niedługo zdecyduje się na wykupienie praw autorskich.
A oto o czym będzie powieść: 

Fistlife ~ Gena Showalter

Jeden wybór.
Dwa królestwa.
Drugiej szansy nie będzie.

Tenley "Ten" Lockwood jest siedemnastoletnią dziewczyną, która spędziła ostatnie 13 miesięcy w Prynne Asylum. Co było tego powodem? Nie jej obsesja na punkcie liczb, ale odmowa, by rodzice wybrali, gdzie będzie żyć po śmierci.

Od wieków prawdą, znaną przez cały świat, jest to, że Firstlife [Pierwsze życie] to tylko próba generalna, a prawdziwe życie zaczyna się po śmierci.

W Everlife [Wiecznym życiu] dwa królestwa są u władzy: Troika i Mariad - długoletni wrogowie i śmiertelni rywale. Both zrobi wszystko, by zrekrutować Ten, włączając w to wysłanie swoich najlepszych Laborers [pracowników], aby zwabili ją, by ona stanęła u jego boku. Wkrótce Ten zostaje wplątana w szaloną i zażartą rywalizację pomiędzy dwoma królestwami, które zrobią wszystko, by wygrać prawo do jej duszy. Komu może zaufać? A co jeśli królestwo, które ją przyciąga, nie jest domem chłopca, w którym się zakochała? Dziewczyna musi pozostać przy życiu wystarczająco długo, aby podjąć decyzję...

Od razu muszę was powiadomić, że sama tłumaczyłam opis i mogą być pewne niezgodności z oryginalnym (mimo że starałam się, by nie było), jednak chciałam jedynie przybliżyć wam fabułę książki, która mnie bardzo zaintrygowała.

Pomóżcie uratować Planetę Zapominanych książek!

Zapraszam was do udziału w niesamowitej akcji, w której można wygrać wiele niesamowitych nagród, a przy tym wspaniale się bawić!
Ziemianie, zostaliście wybrani do pomocy Planecie Zapomnianych Książek, na której nieznany kataklizm doprowadził do zniknięcia wszystkich książek.  Ich brak oznaczał utratę znacznej części wiedzy i kultury. Planeta Zapomnianych Ksiażek jest piękna, ale katastrofa cofnęła ją w rozwoju o kilkaset lat. Jedyna nadzieja w nas – Ziemianach, do których mieszkańcy Planety Zapomnianych Książek zwrócili się z rozpaczliwą prośbą o pomoc.

Na czym polega cała zabawa? Wykonując różne misje, zbieramy BookCoiny, które później możemy wymieniać na drobne nagrody (książki). BC możemy dostać za przeróżne rzeczy, od rozwiązania quizu, poprzez polecenie książki, po zrobienie zdjęcia poszczególnej księgarni. Jest to bardzo ciekawa i kreatywna akcja w której ja także biorę udział. Dodatkowo oprócz drobnych nagród, zostaną rozdane nagrody główne, którymi są m.in. tablet czy czytnik e-booków! Po więcej informacji odsyłam na stronę: http://planeta-zk.pl/

PS. Jeżeli ktoś zdecyduje się 'pomóc' Planecie zapomnianych książek i przyłączyć się do akcji, to bardzo proszę, by (jeśli zechce) w jednej z misji na stronie wpisał mnie jako osobę polecającą, dzięki czemu i ja, i ta osoba, która mnie wpisze, dostanie po 8 BC :)

PS II. Mój nick to Pyciaaa :)

I to wszystko! Wiem, że w tym tygodniu było dość mało newsów (w większości zapowiedzi), jednak nie znalazłam więcej rzeczy, którymi mogłabym was zainteresować. 

Powiedzcie, zainteresowała was któraś z powyżej wspomnianych pozycji? Może zaczniecie zbierać kolekcję powieści Nicholasa Sparksa... a może już zbieracie? Chcielibyście, by Firstlife została wydana w Polsce? I najważniejsze (według mnie) przyłączycie się do zabawy i pomożecie uratować Planetę Zapomnianych książek? :)

8 komentarzy:

 1. Mnie zainteresowały wszystkie pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Gena jest jedną z moich ulubionych autorek, na pewno Firstlife będę wyszukiwać :)

  countrywithbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli znajdziesz coś na temat polskiego wydania to daj znać :)

   Usuń
 3. Ja zbieram kolekcję książek Sparksa, bardzo mi się podoba to, że w końcu będę mieć je wszystkie i będą się ładnie na półce prezentować! I oczywiście bardzo chętnie bym przeczytała Firstlife, mam nadzieję, że zostanie wydana w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolekcję "Wszystkie kolory miłości" zbieram. Wydania są rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odkąd cię nie ma i Dzikuskę z chęcią bym przeczytała! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiła mnie książka "Firstlife", z chęcią bym po nią sięgnęła ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger