października 15, 2015

DRUŻYNA PIŁKARSKA TAG [Autorski]

Pokonanie Irlandii w meczu piłki nożnej to nie byle co. Pchana pewnym impulsem postanowiłam stworzyć TAG. Na czym on polega? Na dopasowaniu bohatera literackiego do danej pozycji w drużynie piłkarskiej. Czy było łatwo? Nie! Na początku całkowicie się pogubiłam i nie mogłam w ogóle połapać się kto stoi na jakim miejscu, jednak po długim analizowaniu informacji z internetu i z pomocą koleżanki ze szkoły udało mi się. Stworzyłam pozycje, na jakich ma stać dany piłkarz (prawy obrońca, środkowy pomocnik itp.), a następnie mogłam zacząć przyporządkowywać do każdego miejsca daną postać literacką. By nie przedłużać, zaczynam :)PS. Schemat robiłam sama, tak więc mogą znaleźć się na nim drobne niezgodności z rzeczywistością, aczkolwiek starałam się zrobić to jak najbardziej profesjonalnie.Bramkarz
Na tę pozycję doskonale nadaje się Temerarie z Powietrznego Korsarza. W końcu kto lepiej obroni niż kilkunastometrowy (jeśli nie więcej!) smok? :)

Boczny prawy obrońca i boczny lewy obrońca
Tutaj pasują mi  z Sanja z Błędu warunkowania oraz Ridley z Kronik obdarzonych. Pierwsza z nich to Kotka - genetycznie zmodyfikowana agentka unijnego wywiadu, druga jest syreną - potrafi skłonić ludzi do wszystkiego. Myślę, że świetnie poradziłyby sobie z obronieniem piłki i niedopuszczeniem do strzału do bramki.

Środkowy obrońca I
Ma nim być zawodnik rosły, dlatego na to miejsce pasuje Tedros z Akademii Dobra i Zła. Niesamowity książę pokonał w szermierce każdego innego, więc dlaczego miałby sobie na meczu nie poradzić?

Środkowy obrońca II (ten bardziej na dole obrazka ;))
W mojej drużynie na obronie stanęłaby także Ginny z Harry'ego Pottera, a jeszcze lepiej by było, gdyby miała ze sobą swoją miotłę :)

Boczny prawy pomocnik i boczny lewy pomocnik
Rose z Akademii Wampirów i Carter z Nocnej szkoły to idealne postaci na tę pozycję. Nie dość, że mogliby przeprowadzić wiele niesamowitych akcji zakończonych bramką, to jeszcze myślę, że dobrze by im się współpracowało.

Boczny prawy napastnik i boczny lewy napastnik
Muszą to być osoby szybkie, trzeźwo myślące i potrafiące rozumieć się bez słów, w końcu to często na ich barkach spoczywa rozegranie akcji, od której będzie zależał wynik meczu. Na tym miejscu widzę Katniss z Igrzysk Śmierci oraz Cola z Alicji w Krainie Zombie - dwie niesamowicie wysportowane i odważne odoby, które dążą do celu za wszelką cenę.

Środkowy napastnik
Kto jak kto, ale Edward ze Zmierzchu wygrałby ten mecz na 100%. Jest najszybszym wampirem z wszystkich powieści Stephen Meyer, a także ma niesamowity refleks, wyostrzone zmysł i wszystkie te nadprzyrodzone moce, jakie mają wampiry. Zanim ktokolwiek zdążyłby się zorientować, on już strzeliłby pierwsze gole.

Trenerzy przeciwnych drużyn
Czyli osoby, które nominuję do zrobienia TAG'u:
• Claudia An z Zagubiona w słowach
• Natthing z Książkoholiczka Czyta
• Iza Reads z IzaReads
• każdego, kto tylko ma ochotę zrobić ten TAG i uczcić nim zwycięstwo Polaków :)

No i to tyle. Mam nadzieję, że podobał wam się ten TAG. Jesteście fanami piłki nożnej? Cieszycie się z wygranej naszych rodaków i ich wyjazdu do Francji? A może jest to dla was obojętne? :)

4 komentarze:

  1. Cole to moja dawna miłość :D
    Dziękuję za otagowanie, postaram się zrobic ten tag ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuję za nominację. Świetny tag. Postaram się zrobić go jak najszybciej. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger