września 06, 2015

#4 Minuty do premiery!

Witajcie!
Nie mam dla was na razie żadnej recenzji, szkolne życie mnie pochłonęło, jednak muszę dodać wrześniowe zapowiedzi... w końcu tyle cudowności pojawi się w tym miesiącu! ♥Ender ~ Lissa Price

Kontynuacja mojej kochanej perełki - Startera
Premiera: 9 września
Opis:
Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki. Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała...Umrzeć po raz drugi ~ Tess Gerritsen

Ta okładka jest hipnotyzująca. Muszę tę książkę przeczytać, zwłaszcza, że coraz bardziej ciągnie mnie do kryminałów ;) 
Premiera: 23 września
Opis:
Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarka sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary. Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu. Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował? Maura obawia się, że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy, i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju, a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki.
Sześć lat temu grupa turystów na safari padła ofiarą zabójcy, który okazał się być jednym z nich. Uwięzieni w buszu rozpaczliwie liczyli na nadejście pomocy, zanim rozszarpią ich dzikie zwierzęta bądź zwyciężą ukryte w nich zwierzęce instynkty. Teraz morderca wybrał Boston na miejsce swoich łowów. Rizzoli i Maura muszą wywabić go z cienia i schwytać.
Detektyw Jane Rizzoli i patolog Maura Isles powracają — i zrobią wszystko by odnaleźć zabójcę.

Program. Plaga samobójców ~ Suzanne YoungWiecie co mnie zachęca do kupna tej książki oprócz cudownej okładki? Opis, który zapowiada niesamowicie ciekawą historię :)

Premiera: 23 września
Opis:
Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program. Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.

Chowańce. Tajemnice korony ~ A. J. Epstein, A. Jacobson


Zakochałam się w pierwszej części Chowańców ( recenzja już niedługo!) i z niecierpliwością czekam na dalsze przygody Aldwina, Skylar i Gilberta ♥
Premiera: 23 września
Opis: 
"Aldwyn poczuł, jak jego żołądek robi salto po raz drugi tego dnia. Ale teraz coś innego niż adrenalina i grawitacja skręcało mu wnętrzności. To była świadomość, że w Bezkresji wydarzyło się coś strasznego: wszystkie zaklęcia rzucane przez czarodziejów przestały działać. Ludzka magia... zniknęła" 
Kiedy ludzka magia nagle przestaje działać, świat mogą uratować tylko chowańce – posługujący się telekinezą kot Aldwyn, mądralińska sójka Skylar i prostoduszna żaba Gilbert – o ile odnajdą Koronę Śnieżnej Pantery, starożytny klejnot zdolny odwrócić klątwę. By wypełnić misję, Aldwyn musi podążać śladami łap swojego zaginionego ojca, który wyruszył na poszukiwanie Korony kilka lat wcześniej. Magiczny szlak, niewidzialny dla nikogo innego, prowadzi na Drugą Stronę, gdzie dzielne chowańce stawiają czoła nowym wrogom i nowym niebezpieczeństwom, a Aldwyn dowiaduje się więcej o swojej tajemniczej przeszłości. Pełne porywających przygód i serdecznych przyjaźni Tajemnice korony sprawią, że czytelnicy jeszcze bardziej pokochają "Chowańce”!

Tease ~ Amanda Maciel

Książka, która porusza problem przemocy psychicznej w szkole. Myślę, że może to być ciekawa pozycja.
Premiera: 9 września
Opis:
Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole.
Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media.W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło?

Ostatnie dni Królika ~ Anna McPartlinKolejna, acz nietuzinkowa książka o przegranej walce z rakiem i wspomnieniach, które ożywają.
Premiera: 9 września
Opis:
Czterdziestoletnia Mia Hayes, zwana w rodzinie Królikiem, trafia do hospicjum – jej kilkuletnia walka z rakiem dobiega końca. Bliscy wciąż poszukują cudownego lekarstwa, powoli jednak godzą się z tym, że Mia wkrótce odejdzie. Każdy z nich na swój sposób radzi sobie z tym, co nieuniknione. Wojownicza matka nie poddaje się i ciągle wierzy, że lekarze uratują Mię. Siostra nie ma złudzeń, ale przekonuje nastoletnią Juliet, że jej mama wyzdrowieje. Brat rockandrollowiec co prawda przerywa trasę koncertową i wraca do domu, ale robi wszystko żeby nie myśleć o śmierci siostry. Wszyscy spotykają się przy łóżku Mii i plotkują, by zagłuszyć niepokój. Otoczona bliskimi Mia wspomina Johnny'ego, swoją pierwszą miłość. Ma nadzieje, że się spotkają. Najbliższe dziewięć dni zabierze wszystkich w szaloną podróż przez spełnione i niespełnione marzenia. Emocjonalny rollercoaster. Będziecie śmiać się przez łzy!


I to tyle! Post byłby obszerniejszy, gdybym nie pogubiła gdzieś tytułów i za żadne skarby nie mogę sobie ich przypomnieć. A wy na jakie książkowe premiery września czekacie?

4 komentarze:

 1. Czekam na "Endera" i "Plagę samobójców"! :D Nie mogę się doczekać ^^
  NiczymSzeherezada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja lista oczekiwanych premier się ciągle wydłuża, niedługo nie będę nawet widziała początku...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy tylko ja nie mogę doczekać się "Plagi samobójców"? No i oczywiście czekam na "Endera". Chcę połknąć to na raz!!!
  Pozdrawiam!
  http://in-the-book-word.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger