sierpnia 17, 2015

W środku dnia nie chcę myśleć o zmierzchu, czyli SHAKIRA. Bose stopy, białe sny


Sprzedała miliony płyt, dała tysiące koncertów, odniosła sukces o jakim wielu tylko marzy, a mimo wszystko pozostała sobą - odważną i pewną siebie kobietą dla której najważniejsza jest rodzina. Nie ma chyba nikogo, kto nie słyszałby o tak charyzmatycznej i ekstrawaganckiej artystce jaką jest Shakira.

Ta niepozorna, jedynie stustronicowa książka ukazuje nam piosenkarkę od innej strony. Możemy poznać jej dzieciństwo, dowiedzieć się kto był jej pierwszą miłością czy przyjrzeć się działalności charytatywnej prowadzonej przez Kolumbijkę. Towarzyszymy jej od narodzin, przez pierwsze kroki stawiane w branży muzycznej, aż do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu i odnalezienia prawdziwej miłości.

Biografia ta, to nie lada gratka dla każdego fana Shakiry. Mnóstwo ciekawostek wzbogaconych o interesujące i barwne zdjęcia sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Napisana jest ona w łatwy i przystępny sposób bez jakichkolwiek terminów muzycznych. Nawet dla osoby, która nie miała wcześniej większej styczności z artystką może ona stać się pasjonującą lekturą.


W samym środku publikacji znajdziemy spis nagród jakie otrzymała Shakira. Wymienienie ich wszystkich zajęło autorowi biografii 9 stron, co już samo za siebie mówi o prestiżu piosenkarki. Dodatkowo w tekst, dużą czcionką, wplecione mamy złote myśli Kolumbijki. Dotyczą one wszystkiego co jest dla niej ważne; rodziny, życia prywatnego, a także jej fundacji - Pies Descalzos.

SHAKIRA. Bose stopy, białe sny jest obowiązkową lekturą dla wszystkich fanów artystki. Napisana prostym, acz urzekającym językiem, posiadająca zachwycające zdjęcia z życia Kolumbijki, z niesamowitą, błyszczącą okładką. Biografia oczaruje nawet tych, którzy stronią od twórczości Shakiry.

Autor: Reyes Salvador Roman
Tytuł oryginalnyShakira. Asi es su vida
Tytuł polski: SHAKIRA. Bose stopy, białe sny
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 4 grudnia 2013
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Moja ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania tej wyjątkowej biografii serdecznie dziękuję wydawnictwu IUVI.

2 komentarze:

  1. O, mogłabym się skusić gdyby była taka możliwość :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem jakąś wielką fanką Shakiry, więc to raczej książka nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger