lipca 07, 2015

Disney Book Tag

Na blogu Karoliny z bloga Czytać to żyć podwójnie pojawił się bardzo ciekawy Tag nad zrobieniem którego zastanawiałam się już od dłuższego czasu. Autorka bloga 'nominowała' każdego, więc pomyślałam czemu by nie zrobić go tutaj w przerwie pomiędzy recenzjami ☻ Nie przedłużając, zapraszam!

1. Mała Syrenka - bohater, który jest wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.

Nie wiem kogo mogłabym tu umieścić. No niezbyt dobry początek Tagu, ale naprawdę nikt mi nie przychodzi do głowy. Może mogłabym podciągnąć pod ten punkt June z Powiedz wilkom, że jestem w domu, ale sama nie jestem pewna czy zaliczyć ją do 'wyobcowanych'.2. Kopciuszek- bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę.

Myślę, że do tego podpunktu pasuje mi jak najbardziej Allie z serii Nocna szkoła. Na początku pierwszej części jest ona niepewną siebie buntowniczką. Po stracie brata nie wie co z sobą zrobić. Rozpada się na kawałeczki i zaczyna wyładowywać swoją złość na otaczającym ją świecie. Z biegiem czasu zmienia się. Poznaje czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość, ale także ból i strata. Uczy się walczyć nie tylko z innymi, ale i samą sobą. Upada, ale potrafi się podnieś, uczy się na własnych błędach. Z poczwarki przemienia się w przepięknego i pewnego siebie motyla. 
3. Królewna Śnieżka- książka, której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie.

Tak, chyba jestem baaardzo przewidywalna. Przecież nie mógłby się pojawić Tag w którym nie byłoby mojej ukochanej książeczki Ja, diablica ♥ Jeżeli nie czytaliście tej książki, to wiedzcie, że traficie do Piekła - miejsca wiecznych imprez i rozpusty. Ale zaraz! Ja nie o tym. Przecież miałam pisać o postaciach. Chyba mogę je opisać w kilku słowach: totalnie zakręcone i pokręcone. Bo powiedzcie, co mogę napisać o Śmierci w rodzaju nijakim, Kleopatrze przechadzającej się w przezroczystej sukni, uwodzicielskim Diable Belethcie, knującym jak obalić Lucyfera Azazelu i udającej człowieka, a także targującej się o dusze zmarłych Wiktorii. Czy to nie jest ogromny miszmasz charakterów umieszczony w jednej, cudnej książce? ☺
4. Śpiąca Królewna- książka, podczas czytania której zasnąłeś. 

Nie było takiej. Naprawdę. Nie potrafię zasnąć przy książkach, chociaż... Podczas czytania Doktor Illuminatus byłam bliska zaśnięcia, ale czytałam do 4.00 więc chyba miałam prawo do lekkiego zmęczenia, prawda? :) 
5. Król Lew- bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem.

Prim z Igrzysk śmierci. Po tym jak Igrzyska... stały się tak popularne, moja 'miłość' do książki nieco osłabła, jednak ta mała osóbka na zawsze pozostanie w moim sercu. Mały spoiler z początku pierwszej części! Ojciec Prim zmarł jak ona była malutka, a matka załamała się, przez co Prim i Katniss musiały poradzić sobie same.6. Piękna i Bestia- książka, której się obawiałeś, a okazało się, że jest wspaniała.

Było wiele takich książek, jednak chyba najbardziej obawiałam się Ścieżki ocalenia - finałowego tomu trylogii Antilia. Bałam się, że pani Ewa wymyśli coś, co zepsuje całe wrażenie, a jednak nie. Było cudownie aż do samego końca. 7. Alladyn- bohater, którego życzenie się spełniło.

Dałabym Hazel z Gwiazd naszych wina, jednak już w wielu tych tagach właśnie ją wybierano, więc myślę, że pod tą kategorię mogę podciągnąć Ruby z serii Mroczne umysły, a dokładnie z Po Zmierzchu. Nie będę wam pisała o co dokładnie chodzi, bo byłby to MEGA spoiler, ale powiem tylko, że mini spoiler to co próbowała osiągnąć od początku spełniło się. 
8. Mulan- bohater, który udaje kogoś, kim nie jest.

Do głowy przychodzi mi jedynie Gavin z serii Baśniobór, jednak nie powiem o nim nic więcej, ponieważ występował w jednej z późniejszych części ;) 


9. Toy Story- książka, której bohaterów chciałbyś ożywić.


Nie jestem do końca pewna co tu napisać, ponieważ podpunkt można zrozumieć na dwa sposoby:

a) bohater, który zmarł, lecz chciałbyś go orzywiść
Zdecydowanie Syriusz z serii o Harrym Potterze. Do tej pory nie pozbierałam się po jego śmierci, a każde kolejne czytanie Zakonu Feniksa rozdziera moje serce na nowo.

b) bohater książki, którego po prostu chciałbyś ożywić, spotkać w realnym świecie
Oczywiście Pan Samochodzik, którego ubóstwiam! Przeżył tyle wspaniałych przygód, że z wielką chęcią poznałabym go i poprosiła by sam opowiedział mi te wszystkie historie ☺
10.  Disney Descendants- ulubiony czarny charakter. 

Połowy moich ukochanych czarnych charakterów nie można tak naprawdę do nich zaliczyć. W końcu Snape nie był taki znowu zły, a Azazel z trylogii Ja, diablica był po prostu hmm... żądny władzy, jednak chyba ich zostawię w tym podpunkcie.


To wszystko! Zapraszam was do zrobienia tagu u siebie, a ja dodatkowo nominuję:

• Izę z Isabel czyta
• Dominikę z Read me.
• Laylę A. z In my different world

4 komentarze:

 1. Przyznam szczerze, że TAGI to dla mnie nie lada wyzwanie :D Ale dziękuję za nominacje, będę musiała troszkę pomysleć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nominację jednak ten Tag pojawił się już u mnie na blogu :(
  Następnym razem na pewno wywiąże się z zadania xD
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zauważyłam wcześniej tego Tagu u Ciebie :/ Ale trudno. Następnym razem gdy zostanę nominowana/znajdę jakiś ciekawy Tag to możesz spodziewać się nominacji :D

   Usuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger