kwietnia 23, 2015

Dessert Book TAG + Wyjątkowy dzień dla książkoholika

Dzisiejszy wyjątkowy dzień dla książkoholików kończy się, a ja (z braku weny) mam dla was ciekawy TAG. Nie zostałam do niego nominowana, jednak był taki 'słodki', że po prostu musiałam go zrobić.
Post z Dessert Book TAG znalazłam na blogu Czytanie moim tlenem. Mam nadzieję, że autor nie obrazi się, że go pożyczyłam :)

1. Owoce zapiekane pod kruszonką. 
Książka, która wydawała się nijaka przez okładkę, ale okazała się mieć moc.

Hm... Dla mnie, w praktycznie każdej okładce jest coś intrygującego, jednak jeśli muszę koniecznie wybrać to będzie to Przebudzenie Jenny Fox. Mimo dość... pustej okładki, książka była baaardzo ciekawa.


2. Trufle.
Książka, która wzbudziła w tobie mieszane emocje, ale w efekcie stała się jedną z ulubionych?

To chyba chodzi o te pozytywne emocje? Jeśli tak, to Cena odwagi doskonale pasuje do tej kategorii. Śmiałam się i jednocześnie chciało mi się płakać podczas lektury.
3. Torcik Pawlovej. 
Książka bądź ekranizacja, która odrzuciła cię od serii / autora?

Jeźdźcy w czasie. Książka dalej stoi na półce nie przeczytana.


4. Białe brownes 
Znienawidzona historia miłosna.


W jakieś książce była taka, ale już nie pamiętam... Jak się mówi: dobra pamięć, ale krótka


5. Brownes z mleczną czekoladą. 
Ulubiona historia miłosna.

Zdecydowanie miłość Wiktorii i Beletha z serii Ja, diablica. Taka miłość, która jest... oryginalna, acz prawdziwa i szczera.6. Granola z lodami miętowymi. 
Książka, przez którą nie mogłeś się pozbierać.

Zdecydowanie Powiedz wilkom, że jestem w domu. Cudowna książka o wiecznej przyjaźni, poruszająca także takie tematy jak samotność po stracie bliskiej ci osoby oraz AIDS.7. Sernik orzechowy na kruchym spodzie.
Książka, przez którą trudno było ci przebrnąć?

Mogę powiedzieć serię - Błękitnokrwiści. Nie potrafię rozdzielić tych książek. Wszystkie części zlewają mi się w jedno. Mimo, że czytałam to niecały rok temu, pamiętam tylko ogólny zarys fabuły. Pamiętam także, że w połowie serii (może 3 część?) musiałam robić sobie przerwę, bo dalsze czytanie męczyło mnie. Oczywiście jakoś dobrnęłam do końca.


8. Pudding bananowy. 
Książka, którą możesz czytać wiele razy i nigdy ci się nie znudzi?


Jest ich mnóstwo, ale żeby was nie zanudzać wymienię tylko dwie (serie): Harry Potter i Nocna szkoła ♥9. Irlandzkie pralinki. 
Ulubiona książka, którą czytujesz w okresie bożonarodzeniowym?


Nie mam takiej książki. Co roku czytam coś innego. W te Boże Narodzenie padło na Na gwiazdkę autorstwa pani Małgorzaty Musierowicz.


10. Ptasie mleczko – galaretka przekładana owocową pianką. 
Książka, która poprawia ci humor.

No i znowu trafiamy na trylogię Ja, diablica pani Katarzyny Bereniki Miszczuk. Nigdy więcej nie spotkałam tak pozytywnych książek jak ta i myślę, że nie spotkam :)


Tak oto doszłam do końca TAG'u. Mam nadzieję, że spodobał wam się.

Życzę wszystkiego co najlepsze wszystkim czytelnikom, autorom i blogerom z okazji Międzynarodowego Dnia książki i Praw Autorskich. Niech weny (która na razie mnie opuściła) nigdy wam nie zabraknie. Rozwijajcie się i nie bójcie się być kreatywni. Bądźcie po prostu sobą i dalej inspirujcie innych.

Wielu miłych lektur!
Patrycja 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger