kwietnia 09, 2015

[Chwile rozkoszy dzieciom] Z ziemi się wynurza, w słońcu błyszczy wdzięcznie czyli Złoty skarb ~ Walt Disney


Autor: Walt Disney
Tytuł: Złoty skarb 
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2008
Moja ocena: 7/10


Która z nas, moje drogie panie ( a może i panowie?), w dzieciństwie nie marzyła o spotkaniu wróżki czy odbyciu magicznej podróży, pełnej przygód, do krainy zwanej Nibylandią? Chyba w życiu każdej dziewczynki nadchodził taki moment, gdy oznajmiała "Chcę poznać wróżkę". Z książeczką Złoty skarb jest to możliwe.

W przystani elfów zaczynają się poszukiwania skarbów. Za każdym razem jest to coś innego. W liście od królowej zawarte są wskazówki, czym jest ów skarb. Która wróżka odnajdzie go jako pierwsza?

Sama książeczka, mimo 15 twardych stron jest wyjątkowo interesująca i rozbudowana. Dla młodej czytelniczki w wieku 4-7 lat, do której jest adresowana, na pewno będzie to lektura wciągająca i wystarczająco zawiła, jednocześnie nie skomplikowana.

Minusem są bardzo miniaturowe literki w liście, ale w końcu będzie to pretekst do tego, by rodzice poczytali dla swojej pociechy. Nie rozumiem też pierwszych zdań książki "Co roku w lecie, gdy dzień staje się równy z nocą". Każdy wie, że równonoc jest Wiosną i Jesienią. A najlepsze jest to, że na okładce jest napisane "Jest początek lata"... Czy w Przystani Elfów inaczej mierzą czas?

Całość przyozdobiona jest w magiczne i bajkowe rysunki, zachwycające swoją dokładnością i intensywnymi barwami. Dodatkowo, w książeczce znajdziemy kopertę z listem od Królowej oraz rozkładany rysunek ( 3D ). Materiał, z którego zrobiona jest książeczka uniemożliwia szybkie i przypadkowe zniszczenie jej przez małą dziewczynkę.
Myślę, że jest to idealna lektura dla młodej czytelniczki, lubiącej magiczne podróże po krainie wróżek, choć sama przyznam, że Złoty skarb także mnie zachwycił dzięki swojej szacie graficznej. Dzwoneczek (tak jak Piotruś Pan) zawsze był bliski mojemu sercu i myślę, że dla wielu dziewczynek ta historia spodoba się tak, jak mnie (ciągle wierzącej we wróżki ;) )

--------------------------------
Przepraszam wszystkich, jeśli moja recenzja nie zachwyca, jednak dopiero wpadłam na pomysł, by przedstawić ciekawe książeczki dla najmłodszych czytelników. Będę starała się jak najlepiej recenzować je, jednak najpierw potrzebuję trochę czasu na "wyczucie" jak to dobrze pisać.
Dziękuję za przeczytanie
Patrycja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger