marca 29, 2015

Miłość zaskakuje Cię w najmniej spodziewanym momencie czyli Tam, gdzie rodzi się miłość ~ Edyta Świętek

Jesteście ciekawi gdzie rodzi się miłość? Zapraszam w magiczną podróż pełną pasji, szczęścia, ale i także goryczy i gorzkich zawodów. W podróż w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

Groźba wisząca nad Darią pozbawiła ją normalnego życia. Kobieta od dziecka była trzymana pod kloszem. Jedyną namiastką wolności było "Zacisze", odgrywające rolę jej drugiego domu. Gdy w cudownym hotelu pojawia się Marek, Daria postanawia dać szansę sercu, tym samym na zawsze odmieniając życie ich obojga.

Po powyższym opisie, część osób mogłaby wziąć tę książkę za ckliwy romans, co jest duuużym niedopowiedzeniem. Poprzez groźbę wiszącą nad rodziną, akcja rozwijała się i nie stanęła w połowie książki. Śmierć braci Darii dodaje powieści coś z kryminału. Dodatkowo gangsterzy napadający na hotel. Wszystko jest bardzo dynamiczne. Autorka nie daje się czytelnikowi nudzić.

Czasami mówi się, że "Jesteśmy jak książki. Większość ludzi zobaczy tylko okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy krytykom, nieliczni poznają naszą treść." Myślę, że te słowa możemy odnieść zarówno do Darii jak i Marka. Główna bohaterka dla wielu osób wydaje się oschła i rozpieszczona, a także kapryśna. Nawet jej rodzice zdają się nie wiedzieć kim tak naprawdę jest ich córka. Jedyną osobą zdającą się rozumieć Darię jest jej brat bliźniak - Darek. To samo możemy powiedzieć o Marku. Wszyscy biorą go za egoistę i zimnego drania, co swoją drogą jest prawdą do chwili, gdy poznaje on Dafne (Darię). To dla niej zmienia się, przestaje zaspokajać wyłącznie własne pragnienia i zaczyna myśleć o innych, a także pozwala sobie na czułość. Jest to naprawdę bardzo słodkie. Miłość zmienia ich oboje i daje możliwość spełnienia oraz zbudowania swojego życia na nowo.

Powieść została umieszczona w malowniczych Bieszczadach. Nigdy jeszcze nie byłam w górach, jednak oczami wyobraźni widziałam to wszystko. Las, jeziorko i malowniczy hotel przy plaży. Opisy autorki były tak fascynujące, że czułam jakbym tam naprawdę była.
Wszystko napisane jest lekkim piórem i zrozumiałym językiem. Autorka umiejętnie pokazuje czytelnikom świat w którym musi żyć Daria. Pani Edyta umiejętnie łączy powieść obyczajową z romansem i kryminałem. Niektórym może wydawać się, że to za dużo, jednak wszystko jest w odpowiednich dawkach.

Tam, gdzie rodzi się miłość to nadzwyczajna książka o poszukiwaniu miłości, stracie, niepewności i strachu. Skłania nas do zastanowienia się czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia i czym tak naprawdę jest ta miłość. Powieść mówi także o stracie i o tym by stawiać na swoim nawet gdy wszyscy są przeciwko tobie. Nie jest to pusty romans z zepsutymi bohaterami. W tej książce jest głębia, która w jakiś sposób pomaga nam zrozumieć świat.

Autor: Edyta Świętek 
Tytuł: Tam, gdzie rodzi się miłość
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 3 lutego 2015
Moja ocena: 8/10

3 komentarze:

  1. Serdecznie dziękuję za wyrażenie opinii :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy opis, zapewne gdy będzie możliwość - sięgnę po nią! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna książka uwielbiam takie <3 lubię czytać teksty pokazujące jak rozkochać kobietę :) Każdy mężczyzna powinien to potrafić. Kobieta uwielbia być kochana i czuć się bezpiecznie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger