grudnia 24, 2014

The Grinch Book TAG!


UWAGA!!!
UPRZEJMIE DONOSZĘ, ŻE ŚWIĄT NIE BĘDZIE! A to wszystko za sprawą Grincha, który ukradł święta i postanowił przejąć mojego bloga i zmusić mnie do zrobienia The Grinch Book TAG, który został stworzony przez Thoughst of Tomes. Przejdźmy do pytań, chcę uratować święta :D 


 1. Połowa lampek na choince jest wypalona : Książka która zaczynała się dobrze, ale potem było tylko gorzej. Zdecydowanie Władca Marionetek. Na początku było fajnie, ale potem zaczęła mnie nudzić... może po prostu byłam za mała żeby to zrozumieć (3/4 klasa)? Będę musiała się za to wziąć ponownie za jakiś czas.
 2. Irytująca Ciocia Basia nie chce zostawić cię w spokoju : Średniawa książka, którą wszyscy się zachwycają
Wszyscy polecali mi tą książkę. Nawet pani od historii. Ale ona nie przypadła mi zbytnio do gustu.


3. Twoje pupile nieustannie przewracają świąteczne dekoracje : Wybierz bohatera który sporo napaskudził (nie może to być czarny charakter!)
Od razu na myśl przyszedł mi Beleth. W książce "Ja, potępiona" chciał pozbyć się jednej osoby, jednak wydarzenia nie poszły po jego myśli. Musiał się sporo natrudzić, by wszystko odkręcić :)
4. Słyszysz jak twoi rodzice wystawiają prezenty i dowiadujesz się, że Święty Mikołaj nie istnieje : Książka która została ci zaspojlerowana.

Zagrożeni... Byłam na jednej stronce, gdzie o tym dyskutowali. Pisało, że bez spoilerów... i ktoś napisał zakończenie. Byłam tak zdenerwowana, ale mówi się trudno :/ I tak ją przeczytałam :)5. Widok z okna przysłania Ci gruba warstwa śniegu : Bohater, którego po prostu nie mogłeś zrozumieć


Ewelina z książki Autorka jest dla mnie całkowitą zagadką. Może dla tego, że jest kompletną psycholką, a jednak ma w sobie coś człowieczego.

 6. Należysz do jedynej w swoim rodzaju grupy singli, a wszędzie wokół słyszysz Mariah Carey i jej "All I Want For Christmas" :  Książkowa para, której nie możesz znieść


Tu muszę się porządnie zastanowić. Zazwyczaj godzę się z wyborem, który dokonują bohaterzy ( częściej bohaterki) książek, chociaż nie zawsze mi się to podoba... Już wiem! Laurel z książki Skrzydła Laurel... A swoją drogą to recenzja już wkrótce :)
7. Nie możesz się pozbyć tego szorstkiego, wełnianego swetra, który otrzymałeś na święta lata temu : Wybierz kilka książek, które siedzą na twojej półce już trochę czasu, jednak brak ci motywacji by je przeczytać, mimo to nie masz serca się ich pozbyć.


Jeźdźcy w czasie oraz Tygrysi księżyc. Nie potrafię się ich pozbyć, ale nie potrafię też ich zacząć ( a w przypadku Jeźdźców to dokończyć). 


8. Babcia odleciała na reniferku : Bohater, którego śmierć cały czas nie możesz przeboleć (może to być postać z filmu) (uwaga na spojlery!!) 


To nie mogło się tak skończyć :( Nie wierzę...


9. Wszystkie centra handlowe są okropnie zatłoczone : Seria, która ma za dużo tomów/za bardzo się ciągnie. 

Skończyłam tą serię, jednak w połowie robiłam sobie przerwę od niej, ponieważ strasznie mi się już przez Błękitnokrwistych nie chciało czytać. Ale z tą przerwą to fabuła fajna :) PS. Do tej pory nie jestem pewna czy wszystkie części przeczytałam, ale wydaje mi się, że tak :) 
10. Bohater którego nienawidzisz (nie może to być zły charakter!) 
Tina z Gorzkie urodziny. Sama nie wiem czemu...

 I to już koniec :) Czuję się jak bohaterka. Tag zrobiony = Święta się odbędą :) Tag wzięłam z bloga Czytać to żyć podwójnie. Bardzo mi się spodobał, a wam? Jak chcecie to też róbcie go na swoich blogach :)

1 komentarz:

  1. Cieszę się, że zrobiłaś ten tag :D Z wszystkich wymienionych przez Ciebie książek przeczytałam tylko dwa tomy Błękitnokrwistych i średnio mi się podobało :) Mam zamiar przeczytać kiedyś serię Niezgodna :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger