grudnia 25, 2014

Świat ukryty poza pamięcią czyli Skrzydła Laurel - Aprilynne Pike


Książka bardzo fajna, ciekawie wymyślona fabuła, pisana lekkim piórem.

Laurel jest zwyczajną dziewczyną z dziwnymi nawykami żywieniowymi, która twardo stąpa po ziemi. Przez 15 lat swojego życia uczyła się w domu, lecz teraz nastał czas na zmiany. Po przeprowadzce, Laurel udaje się do szkoły publicznej, jednak, jej przeszłość przeszkadza jej w normalnym życiu. Jak Laurel będzie się czuła w szkole, wśród rówieśników? Co wyniknie z jej znajomości z Dawidem? I chyba najważniejsze... Jak na życie nastolatki wpłynie sekret, który jest jednocześnie jej przeszłością, teraźniejszością i przyszłością?

Tytuł książki obił mi się kiedyś o uszy, dlatego też ją wypożyczyłam. Miałam co do niej wielkie oczekiwania i troszeczkę się zawiodłam.

"Trolle to... taka pomyłka w ewolucji.(...) Zupełnie tak, jakby natura próbowała stworzyć superczłowieka, ale coś jej po drodze nie wyszło."

Fabuła była fajna.. Książkę czytało się szybko i czuło się taką magiczną aurę, aczkolwiek... (jakoś zawsze musi być u mnie jakieś "ale", może jestem za bardzo krytyczna?) myślę, że wszystko było troszeczkę rozwlekłe. Tak, miło się czytało, ale bardzo mało się działo, a kilka kartek opisywało coś co mogłoby się zmieścić na jednej stronie, a i opisy te nie był najlepsze i słabo pobudzały wyobraźnię. Autorka bardziej skupiła się na wydarzeniach niż wykreowaniu miejsc i postaci. Nie chcę żebyście pomyśleli, że potrafię tylko krytykować, bo w prawie każdej książce znajduję jakieś (moim zdaniem oczywiście) niedociągnięcie lecz po prostu wyrażam swoją opinię.

Myślę, że książka jest fantastyczna i na pewno dla wielu osób się spodoba, ale jak dla mnie troszeczkę za spokojna . Autorka doskonale potrafi opisać stworzyć magiczną atmosferę. Podczas czytania czułam jakby słowa w magiczny sposób owijały się wokół mnie i w całe moje życie wnosiły inny nastój... jakby magiczny, tajemniczy. Nie wiem jak to jest możliwe, ale jednak tak było.


"- Znowu ten, Dawid... - To mój kolega - najeżyła się Laurel - Najlepszy przyjaciel.- A nie chłopak?- Nie. To znaczy... nie.Tamani spoglądał na nią przez kilka sekund.-A więc miejsce jest wolne?"

Jest też dużo dialogów, co jest bardzo fajne :) Oryginalność autorki jest bardzo widoczna. Książka nie jest jaką kopią bestsellera, tylko sama tworzy niezwykłą i bardzo fascynującą historię.

Po kolejną część na pewno sięgnę, przez interesujący pomysł na całą historię i mam nadzieję, że będzie się tam więcej działo :)

"Nigdy z Ciebie ie zrezygnowałem - powiedział, przyciskając usta do jej czoła. - I nigdy nie zrezygnuję."
Autor: Aprilynne Pike
Tytuł oryginalny: Wings
Tytuł polski: Skrzydła Laurel
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 10 maja 2010 
Moja ocena: 7/10

*cytaty skopiowane ze strony Lubimy Czytać 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger