grudnia 09, 2014

Naucz się ufać przeczuciom czyli Autorka - Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Książka mną tak wstrząsnęła, że do tej pory nie mogę się otrząsnąć.

Seria morderstw na pozór ze sobą nie powiązanych, jednak mają coś wspólnego i nadkomisarz Zawada próbuje odkryć ich sekret. Pomaga mu w tym piękna profilerka Ewelina Zaczeska i jego długoletnia znajoma z pracy Katarzyna Karwowska. Kto morduje kobiety nie mające ze sobą nic wspólnego i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa autorka Justyna Sobolewska?

"Brzytwa jest dużo lepsza od noża. Przecina tętnice jak słomki i chyba jej użycie jest mniej bolesne. Nie wiem. Będę musiał kiedyś sprawdzić na sobie"

Uwielbiam kryminały za to że są takie niezależne. W jednej chwili cały pogląd na sprawę może się zmienić i choć wydaje się to czasami chaotyczne to tak na prawdę dopiero w tedy tworzy się jedna spójność, harmonia.

Książka "Autorka" bardzo mnie wciągnęła. Czytałam ją dość długo, jednak to nie było spowodowane słabą akcją lecz chęcią "delektowania się" każdą literką, każdym słowem, każdym wersem.

Autorzy książki bardzo umiejętnie zwodzili czytelnika. Ja sama chyba z pięć razy (!) zmieniałam zdanie co do tego kto jest mordercą, jednak w żadnym wypadku nie zgadłam. Nawet nie byłam bliska prawdy! Nie wierzę, że to się tak skończyło, to po prostu takie... dziwne... niemożliwe, a jednak.

Z postaci bardzo polubiłam Ewelinę.
"- Tu jest pająk! - zawołała, patrząc pod nogi, czy kosmaty potwór nie idzie w jej stronę"
Po skończeniu powieści myślę, że jest ona bardzo inteligentną i trochę zagubioną osobą. Współczuję jej z tego powodu. Moją sympatię wzbudziła także Małgorzata. Kojarzyła mi się ona z taką troszeczkę głupiutką, ale zawsze miłą i wierną przyjaciółką o dobrym sercu. Nie wiem czemu jak teraz o niej myślę, to przychodzi mi na myśl owieczka. Może dlatego, że była taka niezależna, a za razem krucha... Bardzo mi jej szkoda. Czemu? Przekonacie się jeśli przeczytacie książkę :)

Bardzo spodobały mi się historie i wątki w tej powieści. Były takie "z życia wzięte". Urzekł mnie także styl pisania pani Marii oraz pana Jacka. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przeprowadzić wywiad z tymi autorami ( wywiad z p. Ewą Seno możecie przeczytać tutaj, a już niedługo pojawi się kolejny z inną autorką) i spytać o wszystkie nurtujące mnie rzeczy.

Podsumowując powieść ogółem fajna, napisana lekkim piórem. Zachęcam do przeczytania :)

Autorzy: Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Tytuł: Autorka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 5 sierpnia 2014
Moja ocena: 9/10

3 komentarze:

 1. Widać że bardzo kochasz czytać :3 Życzę ci dużo wytrwałości w prowadzeniu bloga.
  Pozdrawiam ;-)

  http://lawrensiv-japan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszamy do wywiadu, jestesmy otwarci i gotowi na zeznania. Czy powiemy prawdę i tylko prawdę..., a, to się okaże.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszamy do wywiadu, jestesmy otwarci i gotowi na zeznania. Czy powiemy prawdę i tylko prawdę..., a, to się okaże.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger