grudnia 19, 2014

[Przypomnienie] Biblioteczka małych pacjentów - ty też możesz pomóc!

Pamiętacie jeszcze o tej akcji? Nie? Małe przypomnienie :)

Zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w akcji Biblioteczka małych pacjentów. Poprzez wysłanie jednej książki możemy na prawdę uszczęśliwić kogoś w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Taki malutki gest, a tak bardzo cieszy :)

Co chcemy osiągnąć? Wesprzeć akcję organizowaną przez Zaczytanych. A dokładnie zebrać książki dla Biblioteczki małego pacjenta w Szpitalu klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.

Kiedy? Już teraz! W tym szczególnym, mikołajowo - świątecznym czasie od 1 do 31 grudnia 2014r.

O jakie książki chodzi? O wszystkie, które chcielibyście polecić dzieciom – zarówno tym całkiem małym, jak i nieco starszym (nawet kilkunastoletnim gimnazjalistom). Nie chodzi wyłącznie o bajki terapeutyczne, choć z pewnością warto przesyłać tytuły, dzięki którym mali czytelnicy będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń (cyt. za: http://zaczytani.org/o-zaczytanych-2/). Ale czyż takiej mocy nie posiada większość książek?


Nadsyłane książki powinny być w dobrym stanie (w końcu to prezenty dla Małych Pacjentów), ale absolutnie nie muszą być nowe. Może w Waszych domowych biblioteczkach znajdziecie zapomniane książki, które komuś innemu sprawią radość?

I naprawdę wystarczy przesłać tylko jedną książkę! Ale pamiętajcie – im więcej książek, tym więcej dziecięcych uśmiechów i chwil zapomnienia o bolesnej, pełnej badań, zastrzyków i kroplówek rzeczywistości. Dlatego warto zaangażować swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a nawet sąsiadów – dając im tym samym okazję do zrobienia czegoś dobrego. Razem możecie zebrać całkiem sporo książek, a rozłożone na kilka osób koszty przesyłki przestaną być zniechęcające!

Co zrobić, by wziąć udział w projekcie?
Warunki są dwa. Należy: 

1. Wesprzeć zasoby Biblioteczki Małego Pacjenta powstającej w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie poprzez przesłanie przynajmniej jednej książki na adres:

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Brzegu
Poprzeczna 3
49-304 Brzeg
Z dopiskiem „ Biblioteczka Małych Pacjentów”

2. Promować projekt Biblioteczka Małych Pacjentów na swoim blogu/ stronie internetowej poprzez zamieszczenie informacji o zasadach zbiórki książek oraz zachęcenie Czytelników do włączenia się w nią. Paczki mogą nadsyłać wszyscy – nie tylko Autorzy, ale również Czytelnicy blogów!

Podejmowana wspólnie akcja to doskonała okazja do – chociażby wirtualnego – „spotkania”, dlatego pragniemy stworzyć listę wszystkich Uczestników projektu (będzie ją można znaleźć tutaj oraz tutaj:). Zgłoszenia wraz z linkiem do swojego bloga, jego logiem oraz krótką informacją o nim wysyłamy na adres:  redakcja@biblioteczkamalucha.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger