listopada 03, 2014

Gdy wszyscy w okół kłamią, komu zaufasz? czyli Wybrani - C.J. Daugherty

Ta książka uzależnia... Zapraszam do czytania, baaardzo pochlebnej recenzji :) Cała saga Nocna szkoła, jako jedyna wciągnęła mnie tak bardzo. Mam zakupione 4 książki z tej serii w tym Zbuntowani, której recenzja pojawiła się już na blogu orazNiezbędnik Nocnej Szkoły.Książka jest fascynująca i wciągająca. Czytałam ją kilka razy, a dalej nie mam dosyć
"Gdy wszyscy w okół kłamią, komu zaufasz?"
Uwielbiam główną bohaterkę, Allie oraz jej szaloną przyjaciółkę Jo. Brat Allie zaginą, a ona to bardzo przeżyła. Po kolejnym aresztowaniu, rodzice postanawiają przenieść ją do elitarnej akademii, dla dzieci bogatych i wpływowych ludzi. Allie trafia tam w samym środku letniego semestru, kiedy w szkole zostaje garstka najlepiej uczących się oraz najbogatszych dzieci. Wszyscy się zastanawiają, nawet ona sama,co tam robi. Dziewczyna z pomocą dwóch wyjątkowych chłopaków odkrywa sekrety Cimmerii, ale także swojej rodziny. Oprócz tego Allie w nowej szkole doświadcza zdrady, przyjaźni i miłości.

Doświadczenia z letniego semestru diametralnie zmieniają Allie i to mi się bardzo podoba. Mimo, że musiała wiele wycierpieć, dzięki temu staje się silniejsza. Wiele osób zawodzi ją i zdradza, to chyba boli najbardziej.

Pani Daugherty wie jak zszokować czytelnika i pozostawić go w napięciu aż do ostatniej kartki książki.

Moim zdaniem jest to wyjątkowa powieść. Ukazuje ona słabości ludzi, ale także i to, że potrafimy się podnieść. Mimo bólu i cierpienia, zbieramy się i nie poddajemy. Mamy chwile słabości, ale potrafimy z nimi walczyć. To jest w niej wyjątkowe.

Czytałam wiele komentarzy odnośnie spotkania pani Christi z fanami i osoby, które ją spotkały, mówiły, że jest ona bardzo ciekawą i ciepłą osobą. To samo możemy zobaczyć w książkach. Przelewa ona na papier całą swoją duszę i wkłada serce w to co robi. Uwielbiam ją za to i będę dalej śledziła jej poczynania w karierze pisarskiej.

Co do okładki, moim zdaniem jest jak najbardziej dopasowana. Przedstawia Allie tą zbuntowaną i pewną siebie, oraz inteligentną dziewczynę, która dorosła gdy dowiedziała się o sekretach skrywanych przez jej rodziców oraz cały świat. Jeżeli chodzi o zdjęcia chłopaków, to nie jednego fana przyprawiły one o dylemat. Każdy zastanawia się który z nich to Carter, a który Sylvain... Różne osoby mówią różnie :D 

Książkę polecam jak najbardziej. Znam wiele osób, które czytały ją i żadna z nich nie powiedziała mi złego słowa o tej powieści, tak samo ja nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. 


Autor: Christi J. Daugherty
Tytuł oryginalny: Night School
Tytuł polski:Wybrani
Wydawnictwo:Otwarte

Data wydania: 6 marca 2013
Moja ocena: 10/10

1 komentarz:

  1. Super książka. Jestem taką samą fanką i wszystkie części są fajne. Twoje recenzje są fantastyczne i zachęcają do czytania.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger