listopada 22, 2014

Nowości "w świecie książek"

W każdym miesiącu, wiele książek ma swoją premierę, jednak nie na każde warto czekać. W tym poście przedstawię wam swoje propozycje, które niedługo będą miały swoją premierę i na które czekam z niecierpliwością (kolejność przypadkowa).

1. Niebezpieczne istoty

Opis:Ridley to bardzo, bardzo niegrzeczna dziewczynka. Nie można jej ufać, a co gorsza, nie można zaufać też sobie, gdy jest się obok niej. Jej chłopak Link to muzyk rockowy. Razem wyjeżdżają do nowego Jorku, gdzie Link ma nadzieję rozpocząć karierę. Wkrótce okazuje się, że może to być ich ostatnia podróż, bo cena za ich życie jest bardzo wysoka…

Czytałam 1 część Pięknych istot, na 2 jakoś się zacięłam, ale fabuła i styl pisania ogólnie mi się podobały. Nie mogę się doczekać co wyniknie z nowej książki autorstwa Kami Gracia oraz Margaret Stohl.

Premiera: 03 grudnia 20141. Bogowie Greccy według Percy'ego Jacksona

Opis:Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania.„Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków…
Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia”.Tak zaczynają się "Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona", książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”.Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.

Nie czytałam sagi o Percym Jacksonie, ale to nie znaczy, że nie mam zamiaru tego zrobić. Zbiór ten wydaje mi się bardzo intrygujący. Historie bogów opisane przez młodego herosa. Ja po prostu uwielbiam mity greckie i jestem ciekawa jak to wszystko ujął w swojej nowej książce Rick Riordan.

Premiera: 17 grudnia 2014

3. Kroniki Obernewtyn. Tom pierwszy: Obernewtyn


Opis: Kroniki Obernewtyn to bardzo znana i lubiana seria z nurtu fantastyki, a ich autorka, Isobelle Carmody pozostaje jedną z najbardziej czołowych przedstawicielek tego gatunku literackiego. Największą popularność przyniosły jej właśnie Kroniki Obernewtyn. Carmody w swoich książkach z powodzeniem łączy elementy świata fantasy i science – fiction, a jej twórczość w równym stopniu jest ceniona przez starszych jak i młodszych czytelników.Główną bohaterką serii Obernewtyn jest Elspeth Gordie – obdarzona ponadnaturalną mocą. A sekret, który ukrywa, jest zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem. Elspeth jest Odmieńcem, co już samo w sobie rodzi kłopoty… ;Co zdarzy się, gdy trafi do Obernewtyn, czy grozi jej zdemaskowanie?


To tom pierwszy porywającej i pasjonującej serii „Kroniki Obernewtyn”. Książka Obernewtyn wydaje mi się chyba najbardziej interesującą ze wszystkich trzech. Nowa historia, nowe wątki, nowe postacie i nowy odmieniec (jest wielu odmieńców w książkach, przykładem jest np. Tris z Niezgodnej czy Ruby z Mrocznych umysłów). Ciekawa jestem bardzo fabuły powieści oraz kim tak na prawdę jest Elspeth. Już mam uśmiech na twarzy na samą myśl o tej nowej historii, która wydaje mi się inna od współczesnych książek o wampirach itp.

 Premiera: 27 listopada 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger