listopada 12, 2014

"Morderstwo to takie odrażające słowo" czyli Zazdrość - Gregg Olsen

Na wstępie chciałam napisać, że postanawiam w inny ( no może trochę podobny ) sposób recenzować przeczytane książki, a teraz do rzeczy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rzadko czytam kryminały, jednak do tej książki przyciągną mnie opis na okładce z tyłu.
"Zło ma wiele różnych smaków. Czasami bywa gorzkie, niekiedy zaś zwodniczo słodkie. To właśnie odkrywa Katelyn w dniu swojej śmierci. W jednej chwili jest przygnębioną nastolatką, której nie najlepiej układa się w życiu, a w następnej jest zupełnie martwa"
Przyznajcie, że coś w tym jest interesującego...

Czytając książkę, zastanawiałam się jaki jest jej autor, ponieważ nigdy się nie spotkałam z jego twórczością.
Już na samym początku czytamy o śmierci dziewczyny oraz po kolei zaczynamy poznawać jej sekrety.

Wszystko ogółem kręci się w okół śmierci Katelyn oraz dziesiątej rocznicy tragicznego wypadku. W akcję wplątany jest także wątek miłosny, któremu bliżej się przyglądamy pod koniec powieści.
Zakończenie nie zdziwiło mnie jakoś szczególnie, jeżeli chodzi o powód śmierci nastolatki, jednak mocno zszokowana byłam przeszłością bliźniaczek.

Książka Zazdrość jest pierwszym tomem serii Pusta Trumna, jednak chyba nie wezmę się za kolejne części (jeżeli oczywiście są, bo tego nie jestem pewna). Autor chwilami pisze strasznie chaotycznie i trudno się było mi połapać w niektórych sprawach. Raz mówi o tym co się dzieje w tej chwili, a w następnym rozdziale już jest coś innego i do tego opowiada o całkiem innej osobie. Trudno mi było też zapamiętać nazwiska tych wszystkich postaci które tam występowały oraz kto jest kim. Dopiero z 20 stron przed końcem, udało mi się to.  Akcja jest dosyć fajna, ale chwilami monotonna i nudna. Czytanie trochę się ciągnęło, jednak skończyłam książkę, bo byłam ciekawa nie tego kto zabił ( lub czy popełniła samobójstwo), a tego jak rozwinie się sprawa z wątkiem paranormalnym.

Okładka pasuje i to nawet bardzo do całej tej historii, chociaż w tle mogłoby znaleźć się jakieś zdjęcie związane z mocami  Hayley i Taylor, ponieważ ten wątek, mimo, że poboczny, wydaje mi się, że jest chyba najważniejszym ze wszystkich.
Śmierć w wannie, poprzez porażenie prądem... to musi być straszne.
Ogółem książka może być, ale jeżeli szukacie czegoś ekscytującego, zaskakującego i porywczego to nie w tym kierunku zmierzacie.

Autor: Gregg Olsen
Tytuł oryginalny: Envy
Tytuł polski: Zazdrość
Wydawnictwo: Bukowy las
Data wydania: 19 września 2012
Moja ocena: 6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger