listopada 21, 2014

By przeżyć będzie musiała wygrać czyli Krwawy szlak - Moira Young

Książka dla mnie jest... neutralna. Nie jest taka zła, jednak nie należy także do moich ulubionych. Krwawy szlak opowiada historię Saby, która razem z bratem bliźniakiem, młodszą siostrą i ojcem mieszkają na pustyni. W czasach, w których oni żyją, jest całkiem inaczej niż obecnie. Jest to bardzo dziwny okres w dziejach ludzkości. Życie jest coraz cięższe i jest w nim więcej wyrzeczeń. W 18-naste urodziny Lugh zostaje porwany, a gdy ojciec próbuje go uratować, ginie. Nadchodzi czas Saby. Dziewczyna wyrusza na ratunek bliźniakowi. Podczas swojej misji przechodzi bardzo dużo i dowiaduje się o swoim przeznaczeniu.

Czytając krwawy szlak byłam rozczarowana. Książka miała bardzo dużą reklamę i wiele osób osób mi ją polecało, jednak zawiodłam się.
Pierwszą rzeczą, która mi się nie podobała, był to brak myślników w dialogach. To kompletna klapa. Aż do końca myliło mi się to czy to bohaterka pomyślała, powiedziała czy może był to akapit. Brak jakiejś większej akcji był to kolejny minus. Autorka niby opisywała co się działo, ale nie pobudzało to mojej wyobraźni, opisy były po prostu słabe i nudne. Czasami wszystko stawało się strasznie monotonne.

Postać Saby była dość dziwnie wykreowana. Nienawidziła siostry, ale w jakiś sposób ją kochała. Do tego ta bezgraniczna miłość i chora lojalność do bliźniaka. Od samego początku za nią nie przepadałam.
Według mnie, jasnym punktem w całej powieści był wątek z tymi całymi dziećmi księżyca, chociaż nie do końca dopracowany. Polubiłam także Nero - kruka. Myślę, że wprowadzenie go przez autorkę było dobrym pomysłem. Żeby nie pisać, że książka ma same minusy dodam, że chwilami akcja na prawdę dobiera tępa i staje się trochę ciekawsza, ale to tylko jak pisałam chwilami. Do tego BOSKA okładka. Dla mnie jest po prostu nieziemska :D

Nigdy wcześniej nie zapoznałam się z twórczością autorki Krwawego Szlaku. Po przeczytaniu tej książki, myślę, że kariera pani Moiry Young zapowiada się dość obiecująco, ale żeby wspiąć się na szczyt jeszcze długa droga przed powieściopisarką.

Autor: Moira Young
Tytuł oryginału: Blood Red Road
Tytuł polski: Krwawy szlak
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2 kwietnia 2014
Moja ocena: 5/10

1 komentarz:

  1. A mnie ta książka ogromnie się spodobała :) niedawno kupiłam drugą część, więc szykuje się come-back do jedynki :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Chwila kultury , Blogger