października 31, 2014

Na wojnie zawsze są jakieś ofiary czyli Zbuntowani - C.J.Daugherty

Zbuntowani jest to czwarta część sagi Nocna szkoła. Wiem, że na blogu nie pojawiły się jeszcze recenzję poprzednich tomów, ale obiecuję, że w najbliższym czasie je wstawię.
Książka przyszła mi w środę i w dwa dni pochłonęłam ją całą. A oto moje wrażenia po lekturze.

Na samym początku chciałam tylko powiedzieć, że ubóstwiam tą sagę od pierwszej części. Pierwszą część kupiłam ją przez interesującą okładkę, jednak się okazało, że to co jest w środku jest jeszcze bardziej wciągające niż sama szata graficzna.

Fanką Wybranych jestem już od około półtorej roku, czyli praktycznie od początku. Po przeczytaniu Wybranych, Dziedzictwa i Zagrożonych z zniecierpliwieniem czekałam na Zbuntowanych i muszę przyznać, że po lekturze nie zawiodłam się.

Nowością było także wprowadzenie myśli Allie do opisów narratora. Moim zdaniem dodało to charakteru całej opowieści.

Akcja książki zaczyna się kilka miesięcy po tym, jak zakończyła się a część trzecia. Allie przenosi się z miejsca na miejsce, żeby oszukać i "zgubić" Nathaniela, ale on wszędzie ją znajduje. W końcu Lucinda postanawia, żeby Allie wróciła tam, gdzie się wszytko zaczęło czyli do Cimmerii. Dziewczyna i jej przyjaciele nigdzie już nie są bezpieczni.

W trakcie czytania książki raz byłam podniecona nagłymi zwrotami akcji, a w innej chwili chciało mi się płakać, przez przykre wydarzenia. Ciągle, gdy się wydawało, że sprawy mają się ku końcowi, następował niespodziewany "zakręt" na drodze bohaterów i wszystko się komplikowało.
Warsztat pani Daugherty znacznie się poprawił, od czasu gdy wyszła pierwsza część, aż do części przed ostatniej.

W czwartej części znajdziemy odpowiedzi na pytania, które prześladowały fanów od pierwszego tomu. W końcu poznajemy tożsamość szpiega oraz Allie dokonuje wyboru pomiędzy swoimi adoratorami. Nie będzie to dla niej proste, jednak w końcu posłucha swojego serca i nie będzie tłumiła w sobie uczuć. Nie odbędzie się także bez małych lub większych sprzeczek oraz nieporozumień.

Książka wciąga, a zwłaszcza po zakończeniu czujemy niedosyt i chcemy więcej. Ja sama czekam na najnowsze informacje odnośnie premiery piątej części... nawet po angielsku. Cała seria Wybrani jest naprawdę warta polecenia. W kilka dni podbiła listy Bestsellerów. Myślę, że ten sukces jest zasłużony.

Autor: C.J.Daugherty
Tytuł oryginału: Resistance
Tytuł polski: Zbuntowani
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 22 października 2014
Moja ocena: 10/10


1 komentarz:

Copyright © Chwila kultury , Blogger