października 26, 2014

Dary Anioła: Miasto Kości - Cassandra Clare

Tak wiem, że to dość "stara" książka, jednak czytałam ją już z 10 razy i nie ma bata, żebym jej tutaj nie zrecenzowała. 

Zacznijmy od tego, że uwielbiam serię Dary Anioła, ale moim zdaniem "Miasto kości" nie jest najlepszą z wszystkich pięciu części jakie do tej pory przeczytałam. Tutaj główna bohaterka, Clary dopiero dowiaduje się o świecie Nocnych łowców, powiedzmy, że dopiero otwiera oczy. Minusem jest także to, że za mało moim zdaniem było tutaj o tytułowym mieście kości. 

Wplątany wątek miłosny chwilami dominuje nad resztą fabuły, ale nie przytłacza. Moim zdaniem historia Jace'a i Clary jest romantyczna, a zarazem przerażająca. 
Cassandra Clary pisze lekko i potrafi człowieka wprowadzić w wielki błąd, a to co wydawało się oczywiste, po chwili już takie nie jest. Pani Clary ma wielki talent, a czytając jej kolejne powieści byłam pewna, że ciągle rozwija swoje umiejętności pisarskie. 

Czytając pierwszą część, najbardziej spodobała mi się postać Isabelle. Jest ona taka niezależna i pewna siebie. Potrafi postawić na swoim i nie boi się wyzwań. 
Koloru dla książki dodają także Alec - brat Isabelle oraz tajemniczy Magnus Bane. 
Clary musi pokonać wiele trudności losu, alby osiągnąć swój cel. To czego się do wie na końcu będzie szokującym odkryciem i zmieni nie tylko jej życie, ale także jej przyjaciół.

 Jeżeli nie czytaliście tej książki to zachęcam do lektury. Jak ona wam się spodoba, to jestem pewna, że kolejne książki jeszcze bardziej wciągną was w świat Nephilim. Ja po skończeniu jej nie byłam pewna czy brać się za kolejną część, ale wybrałam i teraz wiem, że to był dobry wybór Chciałabym także wspomnieć, że powstał także film, na podstawie właśnie tej książki, a w 2015 roku ma zacząć się produkcja serialu, na podstawie serii Dary Anioła. Więcej informacji znajdziecie już niedługo w kolejnym poście :)

Autor: Cassandra Clare
Tytuł oryginalny: City of bones
Tytuł polski: Miasto kości
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 17 czerwca 2009
Moja ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger