października 25, 2014

Alicja w Krainie Zombi - Gena Showalter

Zacznijmy od tego, że to nie będzie taka standardowa recenzja książki... a może i będzie... nie, nie ... to będzie coś pomiędzy standardem, a całkowitą nowością.

Nie mogłam tej książce dać innej oceny, po prostu nie mogłam. Kupiłam ją na wycieczce szkolnej z czystej ciekawości i wciągnęła ona mnie tak, że w jedną noc przeczytałam praktycznie wszystkie 505 stron. Książka była dla mnie nowością, ponieważ wcześniej nie czytałam jeszcze nic o Zombi. To był tak jakby eksperyment, który okazał się udany.

Na początku trochę się nudziłam, jak to zazwyczaj (u mnie) bywa gdy nie wiesz czego o masz się spodziewać po książce, jednak już po kilkunastu stronach akcja się rozkręciła.

"Żałuję, że nie mogę się cofnąć w czasie i postąpić inaczej w wielu sprawach. Powiedziałabym swojej siostrze: nie. Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem. Zasznurowałabym usta i przełknęła te nienawistne słowa. Albo chociaż uściskałabym siostrę, mamę i tatę po raz ostatni. Powiedziałabym, że ich kocham. Żałuję... tak, żałuję."

Te słowa przyprawiają mnie o wielki smutek. Książka jest naprawdę warta polecenia. Miłość Ali do rodziny i do chłopaka... To jest dla mnie takie urocze. Dziewczyna tyle przeżyła i musiała się po tym wszystkim pozbierać. Dała radę i za to ją podziwiam. Autorka cudnie potrafi posługiwać się słowami i doskonale odwraca całą akcję do góry nogami. Cały wątek miłosny, bitwy z Zombii, wspólne wizje i do tego Ojciec, który... a nie, nie powiem, tego musicie się sami dowiedzieć ;)  Kupiłam książkę z ciekawości i na pewno sięgnę także po jej kontynuację, a jak tylko to zrobię to na pewno recenzja jej pojawi się na tym blogu :)
Okładka jest wspaniała. W postaci na niej widzę taką zagubioną dziewczynkę i taka też jest na początku Alicja jednak z czasem się zmienia. Pod koniec książki jest już całkiem inna i inaczej patrzy na świat. Czy zmieniła się na lepsze, czy na gorsze?? Musicie to sami ocenić.

Dzięki, że przeczytaliście moją krótką recenzję :) Chciałabym powiedzieć, że nigdy wcześniej nie prowadziłam takiego bloga, po prostu trochę czasu minie zanim się całkiem tutaj "zadomowię" ;) Tymczasem zapraszam do komentowania. Krytyka mile widziana. Wytykajcie mi co robię nie tak, a ja postaram się poprawić i jeszcze raz dzięki.

Autor: Gena Showalter
Tytuł oryginalny: Alice in Zombielane
Tytuł polski: Alicja w krainie Zombi
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 11 września 2013 
Moja ocena8/10 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Chwila kultury , Blogger